Temel: "Koop- Süt, batmaktan yatırım yapma noktasına taşınmıştır"

loading
7 Ağustos, Cuma
£

9.64

8.71

$

7.36

Temel: "Koop- Süt, batmaktan yatırım yapma noktasına taşınmıştır"

Temel: "Koop- Süt, batmaktan yatırım yapma noktasına taşınmıştır"

Kamuoyunda özelleştirme ile ilgili tartışmalar devam ederken Kıbrıs Türkü'nün özvarlıklarının özelleştirme politikaları uygulanmadan doğru bilimsel adımlarla yaşatılabileceği yönünde Koop-Süt, toplumsal örnek rol model olarak geleceğe doğru emin ve kararlı adımlarla ilerliyor.

Temel: "Koop- Süt, batmaktan yatırım yapma noktasına taşınmıştır"
A- A A+

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Girişimcilik ve İnnoıvasyon Merkezi ile Koop-Süt Yönetim Kurulunun ortaya koyduğu vizyon ve bilimsel proje ile özelleştirmeden de Kıbrıs Türkü'nün özvarlıklarının üreterek büyüyebileceğinin bir örneği olan Koop-Süt'ü kapanma noktasından yatırım yapma noktasına taşıyan projenin mimarları biraraya gelerek süreci değerlendirdiler.

DAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Tanova başkanlığında Girişimcilik ve İnnovasyon Merkezi (GİMER) ve İşletme bölüm başkanı Doç.Dr. Mustafa Tümer, İşletme Fakültesi bölüm başkan yardımcısı Doç. Dr. İlhan Dalcı ile Finans ve Bankacılık bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Eralp Bektaş'tan oluşan bilim heyeti Koop-Süt Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Temel'i ziyaret ederek özerkleştirme projesi ile ilgili gelinen aşamayı yerinde görerek bilgi aldı. Ziyarette Koop-Süt Yönetim Kurulu üyesi Tijen Betoncu da hazır bulundu.

TEMEL : "Koop-Süt, Batmaktan Yatırım Yapma Noktasına Taşınmıştır."

Koop-Süt Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Temel kabülde yaptığı konuşmada Koop-Süt'ün özelleştirmeden kurtarılması noktasında kurumun vizyonu ile bilimsel gerçekleri birleştirerek projeyi hayata geçiren DAÜ ile Girişimcilik ve İnnovasyon Merkezine teşekkür ederek yeni dönemde de bilimsel işbirliğinin devam edeceğini ifade etti.

Koop-Süt ile ilgili yaşanan özerkleştirme sürecinin önemli mesajlar verdiğini ve zor bir süreç olduğuna dikkat çeken Temel, bir başarı ve inanç öyküsü olarak Koop-Süt'ün üreterek geleceğe emin adımlarla ilerlediğinin altını çizdi.

Koop-Süt'ün ortaya konan vizyon ve bilimsel çalışmalarla kapanma ve satılma noktasından yatırım yapma noktasına geldiğini ifade eden Temel, süreçte emeği geçen herkese kurum ve ülke adına teşekkür etti.

DOÇ. DR. TÜMER : "DEĞİŞİM VE GELİŞİMİN TEMELİ BİLİMSEL ANLAYIŞA DAYALI VİZYONDUR."

DAÜ Girişimcilik ve İnnovasyon Merkezi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tümer ise ziyarette yaptığı konuşmada Koop-Süt projesinin başarıya ulaşmasında tarafların vizyon birliği yapmalarının öneminin altını çizerek değişim ve gelişimin bilimsel anlayışa dayalı vizyon olduğunu vurguladı.

DAÜ GİMER tarafından ortaya konan proje ile kapanma noktasından bugün çok uzakta olan Koop-Süt'ün Kıbrıs Türk toplumunun diğer özvarlıkları ile ilgili örnek model olduğuna da işaret eden Doç. Dr. Tümer, bilimsel anlayışa saygı duyan ve sahip olan tarafların ilgili kesimlerinde desteği ile bu süreçte imkansız gibi gösterileni başardığını ifade ederek GİMER'in desteğinin devam edeceğini belirtti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER