AKEL ve EDON'dan Diren Kıbrıs eylemine dayanışma mesajı

loading
23 Kasım, Pazartesi
£

10.51

9.34

$

7.88

AKEL ve EDON'dan Diren Kıbrıs eylemine dayanışma mesajı

AKEL ve EDON'dan Diren Kıbrıs eylemine dayanışma mesajı

Birleşik Kıbrıs Partisi Gençlik Kollarının'nin de organizatörleri arasında olduğu ve 14 Ağustos Çarşamba saat 20:00'da Taşkınköy parkında gerçekleştirilecek Diren Kıbrıs eylemcesine ve BKP Gençliğe Kıbrıs'ın güneyinde örgütlü AKEL ve EDON'dan dayanışma mesajı ve destek geldi.

AKEL ve EDON'dan Diren Kıbrıs eylemine dayanışma mesajı
A- A A+


Açıklamaların tam metnini devamında okuyabilirsiniz.

AKEL Merkez Komitesi yaptığı yazılı basın açıklamasında gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize ve adamızın özgürlüğü, bağımsızlığı, yeniden birleşmesi ve askersizleştirilmesi için mücadele eden her Kıbrıslı yurtsevere "yürekten ortak mücadele selamlarını" gönderdiğini belirtti. . "Ortak vatanımızda NATO'nun diktiği işgal duvarının bölünmüş bir durumda tuttuğu halkımız bugün dahi acı çekmeye devam etmektedir. AKEL Adamızın askersizleştirilmesini sağlayacak bir çözüm için mücadele etmektedir. BM kararlarında belirtildiği şekilde "siyasi eşitliğin olacağı, tek egemenliği, tek vatandaşlığı, tek uluslararası kimliği olacak iki bölgeli iki toplumlu bir federasyon" çözümü için AKEL mücadeleye devam etmektedir. Yabancı orduların, tel örgülerin, üslerin ve yerleşiklerin olmayacağı özgür, bağımsız ve yeniden birleşmiş bir Kıbrıs istediklerini belirtti ve Ortak Mücadelenin önemini vurguladı."

EDON Gençlik Örgütü Merkez Konseyi ise yaptığı yazılı açıklama da "Kıbrıslırum-Kıbrıslıtürk, bütün Kıbrıslılar olarak bugün dahi ülkemiz Kıbrıs aleyhine işlenen cinayetin sonuçlarını yaşamaktayız. Kıbrıs trajedisinde yaşamlarını kaybedenleri saygıyla anıyoruz. Kıbrıslı tüm göçmenlere mücadeleci selamlarımızı gönderiyoruz." dedi.
Ayrıca ortak mücadeleye dikkat çeken EDON Merkez Konseyi, "Yeniden birleşme için verilen bu mücadele Kıbrıslırum-Kıbrıslıtürk gençlerin ortak mücadelesidir. Hepimizin ortak geleceği ve yaşamda kalabilmemiz için verdiğimiz bu mücadele tüm Kıbrıs halkının ortak mücadelesidir" açıklamasında bulundu. Bu nedenle EDON'cu gençleri ve yurdunun geleceğini düşünen ilerici her Kıbrıslı genci işgal altındaki Lefkoşa'da 14 Ağustos 2013 Çarşamba akşamı Birleşik Kıbrıs Partisi Gençlik Kollarına ve diğer ilerici örgütlerin gerçekleştirecekleri etkinliği desteklemeye çağırdı.

Birleşik Kıbrıs Partisi
Gençlik Kolları
Basın Bürosu

Birleşik Kıbrıs Partisi Gençlik Kolları'nin ve diğer ilerici örgütlerin gerçekleştirdikleri etkinliğe AKEL Merkez Komitesi'nin mesajı

14.8.2013

Değerli dostlar,

AKEL gerçekleştirdiğiniz etkinliğinize ve adamızın özgürlüğü, bağımsızlığı, yeniden birleşmesi ve askersizleştirilmesi için mücadele eden her Kıbrıslı yurtsevere yürekten ortak mücadele selamlarını göndermektedir.

Faşist darbe ve onu izleyen Türkiye'nin istilası ve işgaliyle NATO'nun Kıbrıs aleyhine işlediği çifte cinayetin bu yıl 39. yılı dolmaktadır. Faşizmin yaşama geçirdiği emperyalist planları tüm Kıbrıs halkı, Kıbrıslırumlar ve Kıbrıslıtürkler kanıyla, canıyla ödedi, büyük acılar çekti. Ortak vatanımızda NATO'nun diktiği işgal duvarının bölünmüş bir durumda tuttuğu halkımız bugün dahi acı çekmeye devam etmektedir.

İşgale, yasa dışı bir biçimde nüfus taşınmasına, yabancı garantilere son verecek ve Kıbrıslıların tümünün insan haklarını güvence altına alacak bir çözüm için AKEL mücadeleye devam etmektedir. Adamızın askersizleştirilmesini sağlayacak bir çözüm için mücadele etmektedir. BM kararlarında belirtildiği şekilde siyasi eşitliğin olacağı, tek egemenliği, tek vatandaşlığı, tek uluslararası kimliği olacak iki bölgeli iki toplumlu bir federasyon çözümü için AKEL mücadeleye devam etmektedir. Yabancı orduların, tel örgülerin, üslerin ve yerleşiklerin olmayacağı özgür, bağımsız ve yeniden birleşmiş bir Kıbrıs istiyoruz.

Kavazoğlu ve Mişaulis'in, Papalazaros kardeşlerin, Hikmet ve Gürkan'ın, Özker Özgür'ün kabirlerine özgürlük ve yeniden birleşme mesajını çiçeklerle götüreceğimiz gün doğana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

YAŞASIN KIBRIS'IN BAĞIMSIZLIĞI VE YENİDEN BİRLEŞMESİ!

BÜTÜN ORDULAR DIŞARI!

BİRLEŞİK KIBRIS!

Türkiye'nin Kıbrıs'ı istilasının ikinci aşamasının 39. kara yıldönümünde EDON Merkez Konseyi tarafından yapılan açıklama

EDON Merkez Konseyi emperyalizmin Kıbrıs'ta işlediği çifte cinayetin tamamlanmasını teşkil eden Türkiye'nin istilasının ikinci aşamasını39. yıldönümünde en yoğun bir biçimde mahkûm etmekte ve kınamaktadır. NATO karargâhında planlandığı şekilde, 15 Temmuz'da gerçekleştirilen hain darbe ve 20 Temmuz'da başlayan Türkiye'nin Kıbrıs'ı istilasının ikinci aşamasında 14 Ağustos 1974'te Türk orduları tahrik edici bir şekilde Mağusa, Omorfu, Karpaz ve diğer bölgeleri istila etme yönünde ilerlediler.

Kıbrıslırum-Kıbrıslıtürk, bütün Kıbrıslılar olarak bugün dahi ülkemiz Kıbrıs aleyhine işlenen cinayetin sonuçlarını yaşamaktayız. Kıbrıs trajedisinde yaşamlarını kaybedenleri saygıyla anıyoruz. Kıbrıslı tüm göçmenlere mücadeleci selamlarımızı gönderiyoruz. Karpaz'da mahsur durumda olanlarla dayanışmamızı dile getiriyoruz.

39 yıl sonra, Mağusa boş ve "ölü" bir kent olmaya devam ediyor. 39 yıl sonra, Kıbrıs bölünmüş bir durumda ve Kıbrıs sorununa çözüm aranmaya devam ediliyor. Kaç yıl geçerse geçsin, Kıbrıs'ı özgürleştirecek ve yeniden birleştirecek yegâne çözümü, BM kararlarında belirtildiği şekilde siyasi eşitlikli iki bölgeli iki toplumlu federasyon çözümünü talep etmeye devam edeceğiz. Tek egemenliği, tek vatandaşlığı ve tek uluslararası kimliği olacak bir devlet çözümünü talep etmeye devam edeceğiz. Yıllardır var olan bu hedefe Anastasiadis hükümetinin istikrarlı bir biçimde bağlı kalmasını talep ediyoruz. Çünkü büyük tehlikelerle karşı karşıyayız.

Taksim kapımızın eşiğinde bulunuyor. Emperyalizmin şahinleri çözüm ve yeniden birleşme çabalarına nihai darbeyi vurmak için fırsat kolluyorlar. Kıbrıslırum-Kıbrıslıtürk-Ermeni-Maronit ve Latin, tüm evlatlarının ortak vatanı özgür, egemen, yeniden birleşmiş, askersizleştirilmiş bir Kıbrıs için mücadele!

Yeniden birleşme için verilen bu mücadele Kıbrıslırum-Kıbrıslıtürk gençlerin ortak mücadelesidir. Hepimizin ortak geleceği ve yaşamda kalabilmemiz için verdiğimiz bu mücadele tüm Kıbrıs halkının ortak mücadelesidir. Bu nedenle EDON'cu gençleri ve yurdunun geleceğini düşünen ilerici her Kıbrıslı genci işgal altındaki Lefkoşa'da 14 Ağustos 2013 Çarşamba akşamı Birleşik Kıbrıs Partisi Gençlik Kolları'nın ve diğer ilerici örgütlerin gerçekleştirecekleri etkinliği desteklemeye çağırıyoruz.

İşgalin sona ermesi ve yeniden birleşme için hep birlikte mücadele!

?D?? Merkez Konseyi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER