DP-UG: "Ön şartımız ülkemiz ve halkımızın geleceğidir"

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.42

7.57

$

6.82

DP-UG: "Ön şartımız ülkemiz ve halkımızın geleceğidir"

DP-UG: "Ön şartımız ülkemiz ve halkımızın geleceğidir"

Bugün ulusal basınımızda yer alan koalisyon görüşmeleri ve partimizin ortaya koyduğu 'uzlaşı hükümeti' hakkındaki haberlerin bilgi kirliliğine yol açmaması, halkımızın doğru bilgilere ulaşması DP Ulusal Güçler olarak ana hedefimizdir.

DP-UG: "Ön şartımız ülkemiz ve halkımızın geleceğidir"
banner
A- A A+

Hatırlatmak isteriz ki, DP Ulusal Güçler olarak tüm partilerin yer alacağı 'uzlaşı hükümeti' önerimizi 2 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirdiğimiz basın toplantısında Genel Başkanımız Sn. Serdar Denktaş, şu sözlerle kamuoyuna duyurmuştu:

"Ülkemizin ulaşmış olduğu noktada esasen gerekli olan doğru bir vizyon ve program çerçevesinde tüm partilerin içinde yer aldığı bir uzlaşı hükümeti oluşturarak, önümüzdeki bir yıllık süreyi insanımızın geleceği için gerekli reformları yapmaya adamak, atılabilecek en güzel, en büyük adım olarak önümüzde durmaktadır. Ütopik olarak görülen bu savımızı süreç içerisinde de görüşme yapacağımız partilere de iletmek düşüncesindeyiz. Bunu başarabilmenin ve elbirliği ile ülkemizin geleceğini oluşturmanın hayalini bile sizler vasıtası ile halkımızla paylaşmaktan büyük bir heyecan duymaktayız"

Buradan hareketle CTP, UBP ve TDP liderleriyle geçtiğimiz hafta içerisinde Genel Başkanımız görüşmeler gerçekleştirmiş ve bu öneriyi bir kez daha gündeme getirmiştir. Fakat ülkemizin önünü açacağına inandığımız 'uzlaşı hükümeti' önerimiz TDP dışında maalesef gerekli desteği bulamamıştır.

Diğer taraftan dün (14/08/2013) yine UBP, TDP ve CTP yetkili organlarıyla DP Ulusal Güçler Genel Başkanı ve müzakere heyetimiz görüşmeler gerçekleştirmiş ve ülkemizin geleceğini şekillendirecek en sağlıklı hükümet modeli için bir dizi istişarelerde bulunmuştur.

Daha öncede belirttiğimiz gibi DP Ulusal Güçler'in herhangi bir koalisyon modelinde yer alması için ön şartı ülkemizin ve halkımızın geleceğidir. Bu nedenle içinde yer alacağımız koalisyon hükümetinin ana hedefi parti programımız "Geleceğin Yol Haritası"nda da belirttiğimiz gibi ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak ve halkımızın refah seviyesini yükseltecek reformları hayata geçirmek olmalıdır. Bu amaçla yola çıktığımızı ve koalisyon görüşmelerini bu doğrultuda yapacağımızı kamuoyuna önemle duyururuz.

DP Ulusal Güçler

Genel Merkez

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER