Latif Akça 200 günde yapılanları halkla paylaştı

loading
14 Ağustos, Cuma
£

9.59

8.68

$

7.35

Latif Akça 200 günde yapılanları halkla paylaştı

Latif Akça 200 günde yapılanları halkla paylaştı

Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Genel Başkanı Latif Akça ''200 Günde''dernek olarak neler yaptıklarına basınla paylaşarak kamuoyunu bilgilendirdi. Açıklamanın tam metni şöyle:

Latif Akça 200 günde yapılanları halkla paylaştı
A- A A+

"Değerli Halkımız Kuruluşumuz olan 11.01.2013 tarihi ile üstlendiğimiz bu önemli ve onurlu görevi 25.01.2013 tarihinde yaptığımız 1. Olağan Genel Kurulumuzda seçilen yönetim kurulundaki arkadaşlarla birlikte devraldık.Sadece KKTC de değil tüm Türki Devletlerde kabul gören ve Cumhuriyet Kuran 2. Türk olarak Tarihe geçen Merhum Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf R. Denktaş gibi topluma mal olmuş bir Lideri gerek şimdiki nesile gerekse bizden sonra gelecek olan nesillere aktarmayı kendisine hedef koyan bizler bu meşakkatli yola çıktık. Derneğin ilk kurulduğu günlerde çeşitli yerlerden ve kurum kuruluşlardan olumlu ve olumsuz çok sesler yükselmişti.Liderimizle çok yakın ilişkisi olan dostları başta olmak üzere, ona karşı düşüncelerdeolanlarda bizleri eleştirmişlerdi.Nerden çıktı bu çocuklar? Kimdirler?Bakalım niyetleri nedir? Bakalım arkalarında kimler var? Amaçları söylediklerimi acaba? ya da bekleyelim izleyelim ve ne yapacaklarını görelim diyenlerde oldu.Evet Zor bir yola girmiştik .

Hiçbirimiz profesyonel değildik,maddi yönden çok güçlü bir gurupta değildik.Ama herkesin hesaplayamadığı bişey vardı.Rauf R. Denktaş bizim her daim arkamızdaydı.Öylede oldu ve olacaktır da.Merhum Liderimizin Anıtı için sürekli devlet makamlarına basın yolu ile ikazlarda bulunduk.Hala daha Liderimizin Anıtı konusunda net bir açıklama yapılmadığını bilgilerinize getirmek istiyoruz.

Kurulduğumuz günden bugüne kadar gerek yerel seçimlerde gerekse genel seçimlerde taraf olmadığımızı ispat ederek Derneğimizin Partiler üstü bir dernek olduğunu vede kimsenin uhtesinde olmadığını göstermiş bulunuyoruz.Seçimlerden çıkan ortak akıl artık herkesin olayın ciddiyetinin farkında olduğunu ve de dürüst ollanlarla olmayanları ayırt edebilecek güçte olduklarını ,hata yapma lüksünün olmadığını anladıklarını gördük.Bizler bu sireçler yaşanırken yolumuza dik bir duruş sergileyerek devam ettik.

Gerek Merhum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük gerekse Liderimiz Merhum R.R. Denktaş hakkında tüm karalamalara cevap verdik.Değerli Halkımız Dernek olarak Bizler İlk etapta üyelerimizi toparlayıp derneği büyütme çalışmalarına başladık.Sağolsunlar bizlere güvenen tüm dostlarımız ve halkımız çok kısa bir sürede üye olup örgütlenmemize ve çoğalıp güçlenmemize yardımcı oldular.Onlardan aldığımız bu güçle Kurumsallaşma hazırlıklarımızı sürdürürken Gazi Mağusa Lokalimizin Açılışını da Cumhurbaşkanımız Dr. Derviş Eroğlun'un büyük katkıları ile açtık sağolsunlar.

Gençlerin boş vakitlerinde içinde vakit geçirebilecekleri güzel bir ortam oluşturduk.Kütüphanesi olan satrancı, tavlası olan ve Milli mücadeleyi anlatan video görüntülerini rahatca izleyebilecekleri ve bilgi alabilecekleri bir ortam yarattık.Ve yine üyelerin katkıları ile Esas önemli olan Merkez Binamızı Lefkoşa Kızılbaş Bölgesinde Dünya standartlarına yakışır bir hale getirerek kullanıma açtık.

Değerli halkımız ,Lokal açılışlarımız tüm adada hızla devam edecektir.Liderimizin gerek düşüncelerine ,resimlerine ve yazılarına ulaşılabilmesi için internette bir Web sitesi Çalışması başlatmış durumdayız.Onunla İlgili Tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilecek ve okullarda okuyan öğrencilere de yardımcı olacağımıza inanıyoruz.Yeni Okul yılında Milli eğitim ve Spor Bakanlığı ile güzel çalışmalara imza atacağız.Bilindiği Üzere ilk seminerimizi Yakın Doğu Üniversitesinde tarih Bölümü ile işbirliği yaparak Atılım Üniversitesinden gelen Kıbrıs Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof.Dr.Ulvi Keser hocamızla yaptık.

Yine Merhum Liderimizin Adını Taşıyacak olan bir dergi için çalışmalar başlattık.adı ''DENKTAŞ'ca'' olacak olan dergimizde Liderimizle ilgili her türlü bilgiyi bulabileceksiniz.Yine Liderimizin adını taşıyacak olan içinde yaşam alanlarınında olacağı ''Rauf R. Denktaş Yaşam Parkı''için çalışmalarımız ve temaslarımız devam ediyor. Milli Anma günlerinde ve özel günlerde tüm halkımızla düşüncelerimizi paylaştık.Özellikle Hocalı katliamını kınama gününe damgamızı vurarak konuşmayı dernek olarak yaparak tüm dünyaya Karabağda yaşanan katliamla ilgili işgalle ilgili çağrıda bulunduk bulunmayada devam edeceğiz.

Unutulmamalıdır ki Hocalıda yaşananın bir örneği Kıbrısta türklere karşıda yapılmıştır.Bu Katliamları tüm dünyaya anlatmamız gerekir.Bizlere yapılan spor ambargoları konusunda hertürlü girişimde bulunarak ambargoları protesto ettik.Yine Ülkemizde bulunan Üniversitelerimizde her yıl düzenli ortak seminerler yaparak ,Liderimizin bilinmeyen yönlerinide öğrencilerimize aktaracağız Yine Liderimizin Anadolu sevdalısı olması nedeni ile ilk olarak İç Anadoluda ziyaretler gerçekleştirerek Belediye Başkanları ,Valiler ve Stö ile görüşmeler yaparak amaç ve hedeflerimiz hakkında bilgilendirme toplantıları yaptık..

Baştada belirttiğim gibi Merhum Liderimiz R.R. Denktaş sadece KKTC de değil Tüm Türki Devletlerde ve dünyada kabul gören bir Liderdir.Bizlere emanet olarak bıraktığı KKTC'ni dünyaya tanıtmak için yapacağımız lobi çalışmaları için yönetim kurulu olarak Türki Devletlerle temaslar kurmaya başladık.Biz dernek olarak bunların ülkemizde işbirliği ile yapılamasını hedefliyoruz.Kendini her geçen gün yenileyen ve büyüyen ekibimizle tüm adadaki derneklere örnek olmayı kendimize görev edindik. Bu Bağlamda Dış İşleri Bakanlığı ile görüşme yapmak için hazırlanmaktayız.Bunun nedeni içeride bulanan Derneklerin gerek muhafazakar olanları gerek liberal olanları gerekse halk dilinde solcu olarak adlettiğimiz tüm derneklerin kendi aralarında platforumlar kurarak dışta yapacakları temaslarında üstlerine düşen konuların Bakanlıkta oluşturalacak olan bir komitede işbirliği ile görüşülmesi ve Lobicilik faaliyetlerinde Devletle işbirliği içinde dışta güçlenmemizi hedeflemekteyiz..Rauf R. Denktaş Derneği Yönetim kurulu olarak tüm adada ve dünyada var olma mücadelesi vereceğimizi siz değerli Halkımızla yaptıklarımızı paylaşmayı bir borç biliriz."

Rauf R.Denktaş Ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği (a)
Latif Akça
Genel Başkan

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER