İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

İdris, İskele Bölgesi İlkokulları Okul Aile Birliği Federasyonu'nu kabul etti

İdris, İskele Bölgesi İlkokulları Okul Aile Birliği Federasyonu'nu kabul etti

Bakan İdris, İskele Bölgesi İlkokulları Okul Aile Birliği Federasyonu yetkililerini kabul etti.

Yayın Tarihi: 16/08/13 19:08
okuma süresi: 4 dak.
İdris, İskele Bölgesi İlkokulları Okul Aile Birliği Federasyonu'nu kabul etti
A- A A+

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, İskele Bölgesi İlkokulları Okul Aile Birlikleri Federasayonu yetkililerini kabul etti.

Ali Kaplan Başkanlığındaki İskele İlkokulları Okul Aile Birliği Federasyonu heyeti, Bakan İdris'i ziyaret ederek, bölge okullarının sorunları hakkında bilgi verdi.

Başkan Ali Kaplan kabulde yaptığı konuşmasında, ziyaretlerinin amacının, İskele bölgesinde bulunan ilkokulları temsilen, ortak sorunlar hakkında hem bilgi vermek hem de sorunlar hakkında görüş alış verişinde bulunmak olduğunu belirtti.

Başkan Kaplan, okullara katkı olması amacı ile bütçe konulmasının gerekliliğini belirterek, kolej sonav tüzüğünün bir an önce değiştirilmesi gibi konuları gündeme getirerek, İskele bölgesinin özellikle kolej sınav tüzüğü gereğince bölge olarak mağdur olduklarının altını çizdi.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris de kabulünde yaptığı konuşmasında, okul aile birliklerinin Federasyona dönüştürülerek daha da güçlendirilmiş bir noktaya getirilmesi noktasaında memnuniyetini dile getirerek, göreve geldikleri ilk günden beridir, paydaşlarla bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunmak konusunda hassas davrandıklarını belirtti.

Bakan İdris, Okullara bütçe verilmesi konusundaki öneriye sıcak baktıklarını, bu uygulama ile okulların daha güçlü bir yapıya kavuşturulabileceğine inandıklarını belirterek, yeni gelecek olan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanına bu öneriyi sunacaklarını söyledi.

Bu yıl uygulamaya konulan 6'ncı sınıflara yönelik kolej tercih sisteminde bazı tadilatların yapılmasının gerekliliği konusunda aynı düşüncede olduklarını belirten Bakan İdris, bu tadilatların ve düzeltmelerin yapılmadığı takdirde, bazı okulların boş, özellikle de merkezi okulların da limitlerin çok üzerinde öğrenci talebi ile karşılaşılabileceğine dikkat çekti.

Milli eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, öğretmen atamalarındaki olası gecikmelere yönelik olarak da, öğretmen sendikaları ile nakil tüzüğü hakkında uzlaşıya varılmış ve listelerin hazırlanmış olmasına karşın, seçim yasakları nedeni ile bazı gecikmelerin yaşanabileceğini belirtti.

Bakan İdris, öğretmen atamalarındaki gecikmelerin yaşanmaması için, Kamu Hizmeti Komisyonu ile sıkı bir iletişim içerisinde olduklarını da belirterek, bu iletişimi gelecek olan yeni Bakanın da sürdürmesi ve okulların öğretmen sorunu olmadan açılması gerekliliğinin altını çizdi.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, devletteki devamlılığın esas olduğunu hatırlatarak, kurulacak olan yeni hükümetin özellikle eğitim konularındaki eksiklik ve sıkıntıların süratle üzerine gidilmesi gerekli olan konulara aynı hassasiyet içerisinde eğileceklerine olan inancını da belirterek, gerekli olan tüm yardım ve desteği vermeye hazır olduklarını da kaydetti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.