Türkiye medya temsilcilerinden Yakın Doğu Üniversitesi'ne çıkarma

loading
29 Eylül, Salı
£

10.01

9.10

$

7.80

Türkiye medya temsilcilerinden Yakın Doğu Üniversitesi'ne çıkarma

Türkiye medya temsilcilerinden Yakın Doğu Üniversitesi'ne çıkarma

Türkiye'nin Önde Gelen Basın Kuruluşları Temsilcileri Yakın Doğu Üniversitesine Gelerek İncelemelerde Bulundu

A- A A+

YDÜ'den verilen bilgiye göre, Türkiye'nin Medya kuruluşlarından Atv, Show, CNN, Kanal B, Kanal 24, AHaber, DHA, Sabah Gazetesi ve Zaman Gazetesi ve Meclis Dergisi temsilcilerinden oluşan grup Yakın Doğu Üniversitesi'nde incelemelerde bulundular...

Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda başlayan Öğle yemeği ve inceleme gezisi'ne Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hüseyin Gökçekuş, Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürü Hüseyin Turan ile Türkiye Temsilcilikleri Koordinatörü Murat Tüzünkan ve Adana Temsilcisi Mevlüt Sezer eşlik ettiler.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Olimpik kapalı yüzme havuzu'nun kuruluş hikayesine büyük ilgi duyan gazeteciler buradan Türkiye Milli takımına sporcu yetiştirildiğini ve KKTC bayrağınıda Uluslararası arenada dalgalandırdıklarını ayrıca KKTC için Olimpik Kapalı Yüzme Havusunun su sporlarına karşı bir milat olduğu vurgulandı.

Daha sonra Büyük Kütüphane'ye gidilerek burada incelemelrede bulunan gazeteciler Kütüphane içinde bir tarihin yattığını vurguladılar...

Diş Hekimliği Fakültesine yapılan ziyarette ise Başhekim Prof.Dr. Hikmet Solak tarafından karşılanan Gazetecilere Dünya'da en yüksek puanla Akredite edilen ve JCI kriterlerini yerine getiren klinik ve laboratuvar eğitimlerinin gösterildiği katlar gezdirildi ve Çocukların diş sağlığı için ayrılan pedodonti kliniği ve işlevinin dikkatlerden kaçmadığı gazeteciler tarafından belirtildi.
Süper Bilgisayar ve Robotik Futbol Takımı Akıllarda İz Bıraktı

Ardından İnovasyon ve İleri Teknoloji Merkezini de ziyaret eden Gazetecilere Süper Bilgisayar ve Robot Futbol takımının geliştirildiği laboratuvarı anlatıldı..

Dünyanın 14'üncü sırasında yer alan Robot Futbol takımı ile buluşmalarında ve robotların Hiçbir müdahale edilmeden sahada performas göstermeleri hakkında bilgilendirilmeleri Gazetecilerin bu laboratuvarı asla unutmayacaklarını ve gelişmeleri de yakından takipçisi olacaklarını belirttiler.

Süper Bilgisayar'ın ise Sadece KKTC değil Türkiye ve Dünya Bilimine koyduğu katkılar anlatıldı. Medya mensuplarının yakından görme şansı elde ettikleri süper bilgisayar'ın Cern laboratuvarındaki büyük patlama deneyine ,Dünya Kanser ve AIDS araştırma merkezine verdiği katkının KKTC için yadsınamaz büyüklükte olduğunu belirten gazeteciler böyle bir desteğin KKTC tanıtımına da büyük katkısının varlığına işaret ettiler...

Gün içersindeki son durakları ise Yakın Doğu Üniversitesi'nin son zamanlarda Uluslararası alanda sağlık alanında en çok sözü edilen YDÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi (Near East University Hospital Cyprus) girişinde Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan tarafından karşılanan gazeteciler hastane hakkında fuaye alanında önce bilgilendirildiler..

Gazetecilerin Hastane girişinde ilk gözlerine çarpan ve dikkatleri çeken ise Uluslararası alanda alınan Altın kalite ödülleri oldu.Yönet. Kurul.Üy. Ahmet Savaşan ise Roma ve Frankfurt'ta alına ödüllerin Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nin Altın Kalite Hizmet ödülleri olduğunu ve İsviçrede alınan ödüllerin ise Kurucu Rektör Dr. Suat İ.Günsel'e ait 2013 Dünya Sokrates Ödülü ve bir diğerinin ise yine isviçrede alınan Yılın en iyi Altın Kalite Üniversite ödülü olduğunu belirtmesi oldu.

SGK'nın KKTC'de yasallaşmasıyla Üniversitelerin gelişmesi için tarihi bir adımda atılmış oldu

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, Türkiye Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) genişletilerek, Türk vatandaşları ile bakmakla yükümlü oldukları kişilerin Türkiye genel sağlık sigortası kapsamında KKTC'de Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nden hizmet alabilmelerinin önünün açıldığını da belirtti.

KKTC'de Üniversitelerin Gelişmesi için Tarihi bir adım...

Savaşan "KKTC ekonomisi için fevkalade önemli bir yere sahip üniversitelerimizde öğrenim gören ve sayıları elli binlere ulaşan başta öğrenciler olmak üzere, çalışanlar ile birlikte diğer TC vatandaşlarının, Türkiye'de olduğu gibi KKTC'de de Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nden (Near East University Hospital) aynı şartlarda yararlanabilmeleri sağlık alanında büyük bir reformdur" diye konuştu. Savaşan, atılan bu tarihi adımla Kuzey Kıbrıs'daki bütün üniversitelerin daha fazla öğrenci tarafından tercih edileceğinin de altını çizerek, bu adımın turizmin gelişmesinde de önemli rol oynayacağını belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Cyprus) Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel ise Ziyarete gelen ve incelemerde bulunan gazetecilerin onuruna akşam yemeği verdi...Yemekte ise Kurucu Rektör Dr. Günsel'in yanısıra Mütevelli Heyeti Başk. Yard. Adem Aköl ,Rektör Yrd. Prof.Dr. Hüseyin Gökçekuş, Genel sekreter Yeter Tabur , Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Üy. Ahmet Savaşan, Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürü Hüseyin Turan, Türkiye Temsilcilikleri Koordinatörü Murat Tüzünkan ve Adana Temsilcisi Mevlüt Sezer hazır bulundular...

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER