KSP ve DDK Mısır'da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi...

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.03

8.14

$

6.91

KSP ve DDK Mısır'da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi...

KSP ve DDK Mısır'da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi...

Kıbrıs Sosyalist Partisi ve Doğrudan Demokrasi (Komünist) Partisi ortak açıklama yaparak Mısır'da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Açıklama şöyle:

KSP ve DDK Mısır'da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi...
A- A A+

Mısır'da neler oluyor denildiğinde cevabın herkes için açık olması gerklidir. Mısır'da açıktır ki katliam oluyor!

Katliamı örgütleyenlerin Darbeci askerler olduğu söyleniyor.

Doğrudur, katliamcıların Darbeciler ve onların ardındaki burjuva ve feodal kesimler olduğu açıktır.

Katliamı örgütleyenlerin Darbe ile devrilen Dinci kanat olduğu söyleniyor.

Doğrudur, katliamcıların Dinci kanat ve onların ardınaki burjuva ve feodal kesimler olduğu açıktır.

Bu iki kanattaki katliamcılar, gerici ve milletinin kanına girmek konusunda zerrre kadar derdi olmayan vatan hainlerinden insan kanına girmek konusunda zerre kadar derdi olmayan insanlık düşmanlarından oluşmaktadırlar.

Bu iki katliamcı kanadın ardında giden kitleler midir katliamcı olanlar? Hayır. Ama bu iki kanadın da kitleselliğe sahip oldukları, ve kitleselliği, ve kitleleri kullandıkları da açıktır.

Katliamcılar bu kitleselliği ve bu kitleleri örgütleyen Mısırlı önder burjuva ve feodal tabakalar, Mısırlı önder asker, sivil ve dini bürokrat kesimlerdir.

İyi ama onların varlığı nasıl mümkün olmaktadır?

Her iki kanatta ABD-İngiltere ittifakının önderliğindeki, Fransa-Almanya destekli olarak yönetilen dünya burjuva-emperyalist ekonomik ve siyasi sistemi içinde ve o sistem sayesinde var olan kanatlardır. Her ik kanatta kaçınılmaz olarak dünya emperyalist sisteminin parçaları, bu sistemin önderi ve yöneticisi olan yukarıda bahsi geçen ülkelerin finans oligarklarının, onların asker, sivil, dini bürokratlarının, onların yönetici tabkalarının maşalarından, uşaklarından oluşmaktadırlar.

Her iki kanatta başta ABD-İngiltere olmak üzere, Fransa-Almanya da devrede bu yabancı büyük emperyal güçlerin uşaklarıdırlar. Bu büyük güçler bu maşalarıyla ve onlar sayesinde ülkeler ve milletlerle, tüm insanlıkla oyun oynar gibi oynamaktadırlar.

Mısır'daki her ik kanat da katliamcılardan oluşmaktadır. Fakat esas ve belirleyici olan katliamcılar bu katliamcıların örgütleyicileri ve kullanıcılarıdır. Bu büyük emperyal güçleri yönetenler, onların finans oligarklarıdır.

Mısır'da olan da bundan ibarettir. Dünyayı yöneten ama ve işin aslında yönetemeyen bu büyük güçler dünayanın tüm ülkeleriyle, dünyanın tüm milletleriyle, dünyanın tüm insanlığıyla, vede işin aşırı tarafı dünyanın tüm varlıklarıyla cani oyunlar oynamaktadırlar. Mısır'da da bu oyunu oynuyorlar. Mısır'da da bu oyunu o Mısırlı maşaları, o Mısırlı hainler, o Mısırlı caniler sayesinde oynuyorlar.

Sovyetler Birliği'nde bu oyunu oynadılar, Doğu Avrupa'da oynadılar, Asya, Latin Amerika' da oynadılar, oynuyorlar, Yugoslavya'da oynadılar, Irak' ta oynadılar, Afganistan'da oynadılar, Tunus, Lİbya, Mısır, Suriye, Lübnana, Filsitin-İsrail'de oynadılar, oynuyorlar, Mali'de Nijerya'da, Somali'de, Sudan'da da oynuyorlar... Bu hayvanların, bu barbarların, bu canilerin insanlık düşmanı faaliyetlerini ortaya koymadıkları, katliam yapmadıkları, silahlarla, palalarla katletmedikleride açlıktan, susuzlultan, hastalıktan öldürmediği ve öldürmetikleri insanlık parçası kaladı mı?

Kalmadı!

Mısırda'da bu oluyor!

Komünistler komünizmi yeniden oluşturamazlarsa, komünizmin etrafında komünizmi hedef almış (Komünizmin ne anlama geldiğini bilenlerden oluşan) sağlam bir birliktelik oluşturulamazsa Mısır'da yaşananlar devam edecek. Mısır'da olan daha da yayılacak. Barbarlık tam bir hakimiyet kuracak.

Günümüz dünyasının bugününü ve geleceğini proletaryanın komünizmi ile burjuvazinin emperyalizmi arsındaki savaşta kimin üstün olduğu belirlemektedir.

Bugün emperyalizm üstündür. Komünizm tam bir yenilgiye uğratılmıştır. Mısır'da olan da bunun bir sonucu bunun bir görüntüsüdür.

Ya komünizm ya da barbarlık.

Yaşasın doğrudan demokrasi!

Kahrolsun komünizmin her türlü düşmanları!

Kahrolsun barbarlığın her türlü yandaşları!

Kıbrıs Sosyalist Partisi

Doğrudan Demokrasi (Komünist) Partisi

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER