Baraka Kültür Merkezi 8. Yaz Kampı'nı gerçekleştirdi

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.55

$

6.82

Baraka Kültür Merkezi 8. Yaz Kampı'nı gerçekleştirdi

Baraka Kültür Merkezi 8. Yaz Kampı'nı gerçekleştirdi

Baraka Kültür Merkezi, bu yıl sekizincisi düzenlenen yaz kampını, 15-19 Ağıstos tarihleri arasında Akatu'da (Tatlısu) gerçekleştirdi.

Baraka Kültür Merkezi 8. Yaz Kampı'nı gerçekleştirdi
banner
A- A A+

Ellinin üzerinde Baraka dostu ve aktivistinin katıldığı kamp dört gece beş gün sürdü. Kamp programında seminer forum, katılımlı-doğaçlama tiyatro etkinliği, satranç, andrez ve tavla turnuvaları, konser, katılımlı müzik etkinlikleri, sahil temizliği gibi etkinlikler yer aldı.

Kültürel-sanatsal aktivitelerle ve politik eylemlerle bilinen Baraka Kültür Merkezi, her yaz düzenlediği kamplarla, geçmiş yılın yorgunuğunu atarak bir sonraki yılın üretimleri ve mücadeleleri için moral topluyor. Baraka, yaz kamplarıyla, üyeleri arasında kaynaşmayı ve fikir tartışmalarıyla zenginleşmeyi de hedefliyor. Bu yıl da geçen sene olduğu gibi Akatu (Tatlısu) Belediye tesislerinde ve piknik alanında çadırlar kurularak gerçekleştirilen kampta, çeşitli konularda etkinlikler ve tartışmalar gerçekleştirildi.

Kampın ilk gecesinde, açılış konuşmalarının ardından kolektif şiir etkinliği gerçekleştirildi. Katılanların iki gruba ayrıldığı etkinlikte, belirlenen temalarla ilgili kolektif şekilde şiirler yazıldı.

Kampın ikinci günü "Gezi Parkı Direnişleri"nin, bu direnişlerden çıkan deneyimlerin ve Kıbrıs'ta gerçekleştirilen gezi parkı ile dayanışma eylemlerinin konu alındığı bir forum düzenlendi.

Öğleden sonra yapılan tiyatro atölyesinde ise katılımcılar tarafından tiyatro ekibinin kolaylaştırıcılığında doğaçlama tiyatro etkinliği gerçekleştirildi.

Akşam saatlerinde gerçekleşen Sol Anahtarı konserinde ise Kıbrıs türküleri, devrimci marşlar ve grubun kendi besteleri eşliğinde coşkulu bir gece yaşandı.

Üçüncü günün öğleden önce etkinliğinde ise "Parlamentarizm ve Devrimci Mücadele" konulu bir seminer gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sunumlarla parlamentarizmin devrimci mücadele açısından yarattığı olumsuzluklar, devrimci mücadele stratejileri ve bu konuyla ilgili dünyadaki deneyimler/örnekler üzerine tartışıldı.

Akşam etkinliğinde ise Sol Anahtarı tarafından katılımlı müzik etkinliği yapıldı. Kampçılar, kazananın ve kaybedenin olmadığı karaoke yarışmasında şarkı söylemenin keyfini çıkardı. Karaoke etkinliğin başında ise çocuklar tarafından mini bir dans gösterisi de gerçekleştirildi.

Dördüncü gün ise gündüz gerçekleştirilen satranç, andrez ve tavla turnuvalarının ardından akşam saatlerindeki son etkinlik Baraka Tiyatro Ekibi tarafından gerçekleştirilen katılımlı-doğaçlama etkinliğiydi.

Kampın son günü, sahil ve piknik alanı temizliği yapan Barakacılar öğlen saatlerinde kamptan ayrıldılar.

Baraka Kültür Merkezi adına

Aziz Güven

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER