Bakan Harmancı, KTOB ile toplantı gerçekleştirdi

loading
4 Haziran, Perşembe
£

8.47

7.57

$

6.75

Bakan Harmancı, KTOB ile toplantı gerçekleştirdi

Bakan Harmancı, KTOB ile toplantı gerçekleştirdi

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı bugün Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KTOB) ile Oscar Hotel'de bir toplantı gerçekleştirerek otelcilerin sorunlarını dinledi.

Bakan Harmancı, KTOB ile toplantı gerçekleştirdi
banner
A- A A+

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KTOB) Başkanı Hüseyin Aktığ toplnatıda yaptığı konuşmada otellerin sezon içinde yaşadıkları sorunları Bakan Harmancı'ya iletmek ve Bakan Harmancı'nın yeni oluşacak hükümet için hazırlamakta olduğu çalışmasına katkıda bulunmak için bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Aktığ, otelcilerin sorunlarını Bakan Harmancı ile görüşerek bunlara çözüm üretilmesi ve yeni gelecek bakanın önüne getirilmesi adına bu toplantının önemli olduğunu vurguladı.

Aktığ, bu kısa sürede Bakan Harmancı'nın görev yaptığı bir geçiş hükümetinden beklenmeyecek kadar cidddi bir çalışma ortaya koyduğunu ve bu kısa süreyi çok iyi değerlendirdiğini söyleyerek Bakan Harmancı'yı çalışmalarından ötürü kutladı.

Harmancı: "Çalışmalarımızı yeni gelecek bakana aktaracağız"

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı toplantıda yaptığı konuşmada sektörün içinden geldiğini sektörün yaşadığı sorunları bildiğini söyleyerek, görev aldığı süre zarfında katkılarından ötürü KITOB yetkililerine teşekkür etti.

Harmancı: "Biz ürünümüzün kaliteli olup olmamasından bahsederken, aynı zamanda ucuzlatılmış bir pazardan söz ediyoruz. Ucuzlatılmış bir pazarda da çok ciddi bir servis ve yüksek kalite beklemek bana göre havanda su dövmek gibidir.

Bu nedenle belli bir dengeyi yakalamamız gerekiyor. Bu dengeyi yakalarken istihdamlarımız sektörle birlikte doğru kurgulanması, bununla birlikte devletin kendi yapılanmasında OTEM gibi diğer faktörlerin doğru kullanılarak devreye girmesi gerekiyor.

Bu toplantıda benim en büyük murat ettiğim kendi çalışmamızı yeni gelecek bakana aktarıp birlikte bu işin takipçisi olabilmek, baskı unsuru yaratabilmek ve sorunların çözümünde doğru noktalara temas ettirmektir." dedi

Bakan Harmancı, Turizm ile ilgili daha bütünlüklü bir plan programa ihtiyaç duyulduğunu, turizm çeşitliliğini kabullenerek pazarlama stratejisini çok ayaklı kurgulamak gerektiğini söyledi.

Bu konuda yıllardır konuşulan turizm örgütünün ihtiyaçtan öte bir gereklilik olduğunu ve ülkenin turizm stratejisinin ileriki yıllarda turizm örgütü ile planlanmasının daha doğru olacağını ifade etti.

Görev süresi boyunca KTOB ile iyi istişarelerde bulunduğunu da söyleyen Harmancı, özellikle bazı alanlarda iş birliği yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Plajlardaki can kurtaran faaliyetlerine ilişkin bilinçlendirme kampanyaları oluşturup, KTOB ile bazı alt yapılar yaptıklarını da söyleyen Harmancı, "umarım yeni gelecek bakan arkadaşımız bunları devam ettirme şansına sahip olur". dedi

Konuşmaların ardından toplantıya katılan otel temsilcileri sorunlarını Bakan Harmancı'ya ilettiler.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER