İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Yakın Doğu Koleji, eğitimde zaman ve mekan sınırlarını kaldırıyor

Yakın Doğu Koleji, eğitimde zaman ve mekan sınırlarını kaldırıyor

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Apple Firması "Sınıf Ortamında IPAD" adlı çalıştay düzenledi.

Yayın Tarihi: 20/08/13 16:58
okuma süresi: 4 dak.
Yakın Doğu Koleji, eğitimde zaman ve mekan sınırlarını kaldırıyor
A- A A+

Yakın Doğu Koleji'nin 20.ci kuruluş yıl dönümünü kutlayan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilk özel okulu olarak eğitimdeki standartları daha da ileri götürme anlayışı içerisinde olan Yakın Doğu Koleji, bu hedefe ulaşmak için öğrenimde dönüşüm yaparak, eğitim-öğretim yöntemleri ve tekniklerinde yeni bir çağ başlattı.

Bir eğitim kurumu olarak bireyi önemseyen ve bireye yapılacak yatırımın toplumsal gelişimde kilit faktör olacağına inanan Yakın Doğu Koleji, bu bağlamda atılmış olan bu önemli adımı desteklemek üzere hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

Türkiye'deki çözüm ortağı olan ve Apple firmasının lisanslı eğitmenlerinden David Kirtlan' ın vermiş olduğu "Sınıf Ortamında IPAD" adlı çalıştayla Yakın Doğu Koleji Öğretmenlerine ipad kullanımı ile öğrencilere çok yönlü kazanımların nasıl sağlanabileceği uygulamalı olarak gösterildi.

Dünyada önemli bir konuma ve saygınlığa sahip teknoloji firması Apple ile anlaşma imzalanmış ve son derece güvenilir ve işlevsel olan ipad tabletleri Yakın Doğu Kolejinin 6.cı ve 9.ncu sınıflarında öğretim ve öğrenim süreçlerinde önemli bir destek olarak kullanılmasına karar verilmiştir.

IPAD tabletlerin kullanımı ile öğrenim-öğretim yöntemleri ve tekniklerinde yapılacak değişimle,

Öğrencilerin öğrenmeye olan ilgileri artmakta; bireysel yaratıcılık, problem çözme becerisi ve bireysel öğrenebilme yetenekleri gelişmektedir.

Öğrencilere zengin interaktif içerikli bilgileri paylaşmak ve müfredatlara destek olucu birçok uygulamayı kullanmak son derece kolay olmasının yanı sıra, Öğrenci ve velilere kişiselleştirilmiş geri bildirim verilmesi artmaktadır.

Öğrenci - öğretmenlerin yakın işbirliği içerisinde bilgiye hızlı ve esnek bir şekilde ulaşmak koylaşmakta olup, Zaman ve mekandan bağımsız öğrenimin gerçekleşebilmekte, buna destek olucu öğrenim materyallerini sistematik bir şekilde kolayca sunulabilmektedir.

IPAD tabletlerin kullanımı, Öğrenci ve öğretmeni öğrenim sürecinin merkezine yerleştirerek becerilerin, bilginin ve öğrenim materyallerinin aktif bir şekilde paylaşılarak geliştirilmesi mümkün olmakla birlikte, Bireylerin işbirliği yapma becerisi de gelişmektedir.

Yakın Doğu Koleji Bilişim ve Teknoloji Koordinatörü Hakan Tunceri çalıştay sonrası yaptığı açıklamada, IPAD'in herkesin günlük hayatta kullandığı bir teknoloji olduğunu ifade ederken, kullanılacak teknoloji ile öğrencinin öğrenim hayatlarını kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı olduğunu belirtti.

Tunceri, Yakın Doğu Koleji olarak felsefelerinin tüm öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca en iyi şekilde yetişmesi olduğunu kaydederken, öğrencilerin belirlenen kriterlerde eğitim almaları için öğrenim ve öğretim tekniklerinde yeni bir yaklaşım içinde olduklarını dile gerirdi.

Hedefler doğrultusunda Yakın Doğu Kolejinin toplumda üstlenmiş olduğu misyonun bilinci içinde oluklarını vurgulayan Tunceri, çalışmaların her yıl olduğu gibi ilerleterek devam ettirmekte olduklarına dikkat çekti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.