Savurganlığın böylesi!

loading
23 Eylül, Çarşamba
£

9.76

8.99

$

7.68

Savurganlığın böylesi!

Savurganlığın böylesi!

Geçmiş UBP Hükümeti'nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi'nin döneminde, son beş buçuk aylık sürede, bazı harcamalarla 'yıllık bütçe' aşıldı.

A- A A+

Yenidüzen - Meltem SONAY

UBP Hükümeti'nin son 5 buçuk aylık döneminde 'yıllık' akaryakıt ve yağ alımı bütçesi toplam 19 bin TL olmasına karşın, 25 bin 216 TL'lik harcama yapıldı. Bakan Aziz Gürpınar'ın görevine devam ettiği iki aylık sürede yapılan harcama ise bin 217 TL'de kaldı...

'İzaz ikram'da kusur etmeyen eski Bakan Şerife Ünverdi, bu gibi harcamaların karşılandığı 'Temsil Giderleri Bütçesi'nden beş buçuk aylık sürede 68 bin 608 TL'lik harcama yaptı, 'yıllık' 55 bin olan bütçeyi aştı...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda iki ayrı dönemdeki 'Harcama farkı dudak uçuklattı

UBP Hükümeti'nin son 5 buçuk aylık, Bakan Şerife Ünverdi döneminde 'yıllık' Akaryakıt ve Yağ alımı bütçesi toplam 19 bin TL olmasına karşın, 25 bin 216 TL'lik harcama yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçesinde, 55 bin TL'lik Temsil Giderleri Bütçesi de Şerife Ünverdi'nin bakanlığı döneminde, son 5 buçuk ayı kapsayan 1 Ocak – 13 Haziran 2013 tarihleri arasında kaydedilen 68 bin 608 TL'lik harcama ile aşıldı.

5 buçuk ayda yıllık bütçenin üzerinde harcama yapıldı!

5 buçuk ayda 'Yıllık 19 bin TL' olan Akaryakıt ve Yağ alımı bütçesinin üzerinde harcama yapılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda, Aziz Gürpınar'ın bakanlık görevini yürüttüğü son iki ayda ise sadece bin 217 TL'lik harcama yapıldı.

Aylık harcama kat kat fazla!

Teknokrat Hükümet'in görevine devam ettiği 14 Haziran – 14 Ağustos 2013 tarihleri arasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın aylık ortalama Akaryakıt ve Yağ alımı harcaması 608 TL iken, eski Bakan Şerife Ünverdi döneminde aylık ortalamanın 4 bin 612 TL olması dikkat çekti.

Şerife Ünverdi'nin bakanlığı döneminin son 5 buçuk aylık süresinde 'Akaryakıt ve Yağ Alımı' kaleminde yapılan toplam 25 bin 216 TL'nin 6 bin 630 TL'side 'Ödenmemiş Harcama' olarak bakanlığa bırakıldı.

Temsil Giderleri Bütçesi 5 buçuk ayda aşıldı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçesinde, 55 bin TL'lik Temsil Giderleri Bütçesi de Şerife Ünverdi'nin bakanlığı döneminde, son 5 buçuk ayı kapsayan 1 Ocak – 13 Haziran 2013 tarihleri arasında aşıldı.

İzazı ikram, çiçek – çelenk, gazete ilanlar, bilet, tablo alımı gibi harcamaların karşılandığı 'Temsil Giderleri Bütçesi'nden 5 buçuk aylık sürede 68 bin 608 TL'lik harcama yapan Şerife Ünverdi başkanlığındaki bakanlık, aylık ortalama 12 bin 550 TL'lik harcama yaparak bütçeyi tüketti, geriye 'borç' da bıraktı.

Ayda 12 katından fazla izazı ikram harcaması!

Şerife Ünverdi'nin bakanlık döneminde aylık ortalama 12 bin 550 TL olan 'Temsil Giderleri', Aziz Gürpınar'ın bakanlık döneminde aylık ortalama 980 TL olarak kaydedildi.

'İzazı ikram'da kusur etmeyen eski Bakan Şerife Ünverdi giderken, 5 buçuk ayda aşılan 'Temsil Giderleri Bütçesi'nden 19 bin 792 TL 'Ödenmemis Harcama' da bıraktı.

Eski Bakan Şerife Ünverdi döneminde 5 buçuk ayda 8 bin 608 TL'lik harcama yapılırken, mevcut Bakan Aziz Gürpınar döneminde iki ayda sadece bin 980 TL harcandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER