Toparlanıyoruz'dan vekillere ve partilere mektup!: "Beklemeyin, hade yapın!"

loading
15 Ağustos, Cumartesi
£

9.64

8.73

$

7.37

Toparlanıyoruz'dan vekillere ve partilere mektup!: "Beklemeyin, hade yapın!"

Toparlanıyoruz'dan vekillere ve partilere mektup!: "Beklemeyin, hade yapın!"

Toparlanıyoruz Hareketi Meclis'teki tüm milletvekillerine ve Meclis'te temsil edilen siyasi partilere birer mektup göndererek Halkın beklentilerinin Meclis'e yansıtılmasını sağlayacak Meclis icraatları beklediğini, bu konuda katkı koymaya hazır olduğunu vurguladı.

Toparlanıyoruz'dan vekillere ve partilere mektup!: "Beklemeyin, hade yapın!"
A- A A+

Mektupta Anayasa değişikliği olmak üzere Seçim ve Halk Oylaması Yasası, Siyasal Partiler Yasası, Hukuk Muhakemeleri Usulu Yasası , Kamu Görevlileri Yasası ve benzeri yasaların derhal tadil etmesini ve ayrıca üçlü kararname sisteminin ve müşavirliğin ortadan kaldırılmasını, nereden buldun yasasının çıkarılmasını, gerçek anlamda faiz yasasının hazırlamasını, tefeciliğin bitirilmesini, yolsuzluk ve torpilin engellenmesini, sağlık sisteminin topyekün değiştirilmesi yönünde hukuksal reformların yapılması ve denetim görevi çerçevesinde her türlü yolsuzluk ve hukuksuzlukla etkin mücadele beklentisi dile getirildi. Mektupta ayrıca bu doğrultuda yapılacak çalışmalara Toparlanıyoruz Hareketinin tam destek vereceği de dile getiriliyor. Hareketin Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Komitesi tarafından gönderilen mektup ertesinde ilgili birimin belirtilen konuların takipçisi olacağı ve ilerleme sağlanmaması durumunda kamuoyunu bilgilendirerek baskı oluşturacak adımlar atacağı da vurgulandı.

İşte Toparlanıyoruz Hareketi tarafından gönderilen mektubun tam metni:

"Sayın Milletvekili,

Erken genel seçim neticesinde sandıktan çıkan iradenin, ülkemizde temiz toplum, temiz siyaset ve kendi irademize dayalı bir gelecek yönündeki beklentilerin meclise yansımasına neden olması temennisi ile birlikte milletvekili seçilmenizden dolayı sizi kutlarız.

Yeni yasama döneminde meclisten, öncelikle Anayasa değişikliği olmak üzere Seçim ve Halk Oylaması Yasası, Siyasal Partiler Yasası, Hukuk Muhakemeleri Usulu Yasası , Kamu Görevlileri Yasası ve benzeri yasaların derhal tadil etmesini ve ayrıca üçlü kararname sisteminin ve müşavirliğin ortadan kaldırılmasını, nereden buldun yasasının çıkarılmasını, gerçek anlamda faiz yasasının hazırlamasını, tefeciliğin bitirilmesini, yolsuzluk ve torpilin engellenmesini, sağlık sisteminin topyekün değiştirilmesi yönünde hukuksal reformların yapılmasını beklemekteyiz. Özetle; meclisin yasama görevini yerine getirerek, halkımızın layık olduğu bir yönetim şeklini ve anlayışını etkin kılacak yasal düzenlemelere imza atmasını ümit ederken, denetim görevini icra edip her türlü yolsuzluk ve hukuksuzlukla etkin mücadele etmesini beklemekteyiz.

Bu bağlamda, yukarıdaki beklentilerimizin takipçisi olacağımızı ve bu kapsamda mecliste yapacağınız olumlu girişimlere katkı koymaya hazır olduğumuzu bildirir, yeni görevinizde başarılar dileriz."

Toparlanıyoruz Hareketi

Seçilmiş ve Atanmışları İzleme Komitesi

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER