Angolemli, Çakıcı'nın istifasının doğru olduğunu söyledi

loading
6 Haziran, Cumartesi
£

8.58

7.64

$

6.77

Angolemli, Çakıcı'nın istifasının doğru olduğunu söyledi

Angolemli, Çakıcı'nın istifasının doğru olduğunu söyledi

Kıbrıs Türk siyasetinin ve TDP'nin deneyimli isimlerinden Angolemli, Çakıcı'nın istifasının doğru olduğunu söyledi:

Angolemli, Çakıcı'nın istifasının doğru olduğunu söyledi
banner
A- A A+

??TDP Gazimağusa milletvekili Hüseyin Angolemli, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı'nın verdiği sözü tuttuğunu kaydetti. Vatandaşların bu tür davranışları özlediğini belirten Angolemli, "Çakıcı seçimden istediğimiz sonucu almazsam istifa ederim demiştir. İstifası bu noktada doğru bir davranıştır" dedi. Genel başkanlıkla ilgili olarak ortada çeşitli isimler olduğunu dile getiren Angolemli, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı, Dr. Suphi Hüdaoğlu ve parti genel sekreteri Cemal Özyiğit'in başkanlık için adlarının geçtiğini ancak adayların 15 gün sonra netleşeceğini ifade etti. ?TDP milletvekili Hüseyin Angolemli TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı'nın ve TDP parti meclisinin istifalarını Star Kıbrıs'a değerlendirdi. Çakıcı'nın istifasını "doğru bir yaklaşım" olarak nitelendiren Angolemli, Çakıcı'nın verdiği sözü tuttuğunu anımsattı. Çakıcı ile birlikte parti meclisinin de istifa ettiğini kaydeden Angolemli şunları söyledi: "Çakıcı ve parti meclisi istifa etti ama Kasım ayındaki kurultaya kadar görevlerini sürdürecekler. Kurultay 17 Kasım'da ve o güne kadar yürütme yetkisi kendilerinde.

"PARTİNİN İÇİNDEN GELENLERİN ÖN PLANA ÇIKMASI BEKLENİYOR" ?

Öncelikle partinin içinden gelenlerin ön plana çıkması, gelecek açısından iyi olur diye düşünüyorum. Bu çerçevede çalışmalar var."

"ORTADA DOLAŞAN İSİMLER VAR" ?

Angolemli kendisinin aklında başkanlık için isim olup olmadığının sorulması üzerine şu yanıtı verdi: "Benim aklımdan geçen yok ama ortalıkta dolaşan isimler var. Kimisi kendisi söylüyor, kiminin adı geçiyor.(Cemal) Özyiğit gibi, (Mehmet) Harmancı gibi, (Suphi) Hüdaoğlu gibi… Dolayısıyla 10-15 güne isimler netleşir çünkü zaman yok. Bu adaylar ekipleriyle beraber üyeleri dolaşmaya başlayacaklar.

"BİZDE DELEGE SİSTEMİ YOK" ?

Bizde delege sistemi yok. Tüm üyeler oy kullanabiliyor. O yüzden adaylar tüm üyeleri dolaşmak durumunda. Süreç devam edecek ve kasımın ortasında TDP yeni yöneticisine kavuşacak. " ?***

"ÖNCELİK GENÇLERİN" ?

Zengin bir siyasi geçmişe sahip olan Hüseyin Angolemli, kurultayda aday olmayacağını kaydetti."Biz bu işleri daha önce yaptık" diyen Angolemli, önceliği gençlere vermek gerektiğini, kendisinin dışardan onlara yardımcı olabileceğini, gençlerin önünü açmanın ülke adına gerekli olduğunu söyledi. Adaylık için adı geçen kişilerin değerli isimlerden oluştuğunu belirten Angolemli, Mehmet Çakıcı'nın istifasını şu sözlerle değerlendirdi:

?"SÖZ VERDİ, İSTİFA ETTİ" ?

"Çakıcı söz verdiği için istifa etti. 'Yerimizde sayarsak veya beklediğimiz sonucu alamazsak istifa ederim' demişti toplum önünde. Dolayısıyla istifası yerinde bir hareket,özlenen bir hareket tarzı. Verdiği sözü yerine getirdi. Ameliyat olmasaydı daha önce de istifa edebilirdi. Genel Başkanı bu davranışından dolayı takdir ettim. Verdiği sözü tuttu. ?"SÖZ VERDİYSENİZ YAPACAKSINIZ" ?Söz verdinizse yapmak zorundasınız. Toplum bunu istiyor. Şimdi Onunda aday olma hakkı var. İsterse yeniden aday olur. Kendine kalmış bir şeydir. Söylediğim gibi 15 gün sonra her şey daha da netleşecek."

StarKıbrıs

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER