Uluslararası Doktor Fazıl Küçük Spor Oyunları tüzük değişikliği onaylandı

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.44

8.49

$

7.24

Uluslararası Doktor Fazıl Küçük Spor Oyunları tüzük değişikliği onaylandı

Uluslararası Doktor Fazıl Küçük Spor Oyunları tüzük değişikliği onaylandı

Bakanlar kurulu Uluslararası Doktor Fazıl Küçük Oyunlarının en görkemli biçimde yapılmasını sağlayacak adımı attı.

Uluslararası Doktor Fazıl Küçük Spor Oyunları tüzük değişikliği onaylandı
A- A A+

Oyunlarla ilgili tüzük değişikliği Bakanlar kurulunca

Yeni tüzük değişikliği Uluslararası Doktor Fazıl Küçük oyunlarına genel bütçe hazırlanırken Spor Bakanlığı bünyesinde ayrı bir mali kaynak ayrılmasını öngörüyor. Bu değişiklikle Seçim süreci ve siyasi oluşumlara bağlı kalmadan Uluslararası Spor oyunlarına ayrılan kaynak belirleneceğinden Oyunlara katılacak Spor Federasyonları uluslararası bağlantılarını en geç MART ayında tamamlayacak. Böylece oyunların planlanması ve organizasyonu yıl başında gerçekleşecek.Yeni Tüzükle Oyunların en az beş spor federasyonunun katılımıyla yapılması zorunlu kılınıyor.

KKTC MOK Başkanı Serdar Savim Uluslarası Doktor Fazıl Küçük Oyunları düzenlenirken yaşanan mali sıkıntıların aşılacağı tüzük değişikliğini onaylayan Bakanlar kuruluna teşekkür etti.

Hukuk Devletinin yasalara uymayı zorunlu kıldığına dikkat çeken Savim , geçmişte ilgili tüzüğün Uluslararası Doktor Fazıl Küçük Oyunlarının İçişleri Bakanlığı tarafından finansmanını öngörmesine karşın bu mali kaynağın başka birimler tarafından sağlandığına işaret etti.

Yeni tüzükle oyunların yapılması için gerekli mali kaynağın genel bütçe'den Spor Dairesine oyunlarla ilgili kaleme aktarılacağını vurgulayan Serdar Savim Liderimizin anısını yaşatmak için yapılan uluslarası oyunlara yeni tüzük değişikliği ile en büyük desteğin verildiğini vurguladı.

KKTC MOK başkanı Serdar Savim bu sene yaşanan belirsizlikleri sona erdirecek tüzük değişikliğinin Spor Bakanlığı üst düzey bürokratları ve MOK tarafından hazırlandığını açıkladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER