Özkardaş: "Beyler, artık ince hesapları bırakın ve halka kulak verin"

loading
3 Ağustos, Pazartesi
£

9.09

8.18

$

6.95

Özkardaş: "Beyler, artık ince hesapları bırakın ve halka kulak verin"

Özkardaş: "Beyler, artık ince hesapları bırakın ve halka kulak verin"

Kamu - Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, yaptığı basın açıklaması ile halkın, seçim sonuçları ile CTP-BG'yi hükümette görmek istediğini kaydetti. Açıklamanın tam metni şöyle:

Özkardaş: "Beyler, artık ince hesapları bırakın ve halka kulak verin"
A- A A+

Mevcut sistemden memnun olmayan halkımız, 28 Temmuz erken seçimlerinde siyasi tercihlerini yaparken; partilerin programlarından çok, büyük oranda nitelikli ve geçmişi temiz adayları tercih etmişlerdir…

Halkımızın istediği temiz toplum, temiz siyaset, açıklık, şeffaflık, hesap veren siyasiler ve hesap soran bir halk yapısıdır. Yolsuzlukların hesabının sorulacağı, nerden buldun yasasının çıkartılacağı, dokunulmazlıkların sınırlandırılıp, herkes için adil çalışan bir hukuk sistemin yaratılmasıdır.

Hemen tüm partilerin sözler verdiği Siyasi Partiler Yasası, Seçim ve Halk Oylaması Yasası ile ülkemizin tek seçim bölgesi olması, Bankalar ve Faiz Yasası, demokratikleşme gibi konuların uzlaşı içinde yapılmasıdır…

Seçim sonuçlarında halkımız, CTP-BG'yi hükümette görmek istediğini göstermiştir…

Burada önemli olan halkımızın beklentilerine cevap verebilecek, değişim ve açılımları yapabilecek ortak bir hükümet programında anlaşılabilmek ve halkın desteği ile bunları yerine getirebilme duruşunu sergileyebilmektir.

Biz göre hükümet bir bütündür ve hiçbir bakanlık hükümetten bağımsız tek başına hareket edemez, ederse de o hükümet sürdürülemez.

Bu nedenle, hükümet kurma çalışmalarında, bakanlık ve kurumların paylaşımındaki çıkara dayalı pazarlıklar yerine; halkımızın beklentileri ve onurlu ilkeler üzerinde durulmalıdır.

Aksi takdirde çıkarlara dayalı pazarlıklar sonucu oluşacak bir hükümet halkımızın beklentilerine cevap veremez ve halkın desteğini de alamaz.

Yeni hükümet kurulmadığı için, seçim yasakları devam etmektedir. Bu nedenle de birçok terfi, tayin, atama ve işlemler yapılamamaktadır.

Dövizdeki sürekli artış, yıllardır ücret artış alamayan ve Türkiye'deki memurların bile çok gerisinde maaş alan memuru, emekliyi, asgari ücretliyi perişan etmiştir. Kan ağlayan esnaf, kapısını siftah yapmadan kapatmaktadır.

İnsanlarımız hala yüksek banka faizleri nedeni ile iflastan kurtulamamışlardır.

Kamu çökmüş, hukuk ise içler acısı bir duruma gelmiştir…

Hal böyleyken bile; hala koltuk ve bakanlık hesabı yapanlar belli ki; 28 Temmuz seçimlerinde halkın mesajını tam olarak alamamışlar!

Beyler, artık ince hesapları bırakın ve halka kulak verin.

Mehmet Özkardaş

Genel Başkan

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER