Milli Olimpiyat Komitesi'nden Asım İdris'in açıklamasına tepki!

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.03

8.14

$

6.91

Milli Olimpiyat Komitesi'nden Asım İdris'in açıklamasına tepki!

Milli Olimpiyat Komitesi'nden Asım İdris'in açıklamasına tepki!

Hiçbir hükümet kaynak yok gerekçesiyle lideri anısına yasal olarak düzenlemesi zorunlu bir etkinliği yapmama kararı alamaz.

Milli Olimpiyat Komitesi'nden Asım İdris'in açıklamasına tepki!
A- A A+

ULUSLARARASI DOKTOR FAZIL KÜÇÜK OYUNLARINI BU YIL YAPMAMA DEVLET CİDDİYETİ İLE BAĞDAŞMAZ. KKTC MOK OYUNLARI BU YIL DA YAPMAYA KARARLI

Hiç bir Hükümet kaynak yok gerekçesiyle lideri anısına yasal olarak düzenlemesi zorunlu bir etkinliği yapmama kararı alamaz. 14 yıldır kesintisiz olarak gerçekleşen Uluslararası Doktor Fazıl Küçük oyunlarının kaynak bulunamadığı gerekçesiyle bu yıl yapılamayacağı yönündeki açıklamayı KKTC MOK yönetimi ve ona bağlı 32 spor federasyonu kabul edemez. Spor federasyonlarının en görkemli uluslararası şölenine genel bütçe'den kaynak bulamama Devlet ciddiyeti ile bağdaşmaz. Kendi koyduğu yasalara uymayan bir Hükümet , liderini yok sayacak böyle bir yaklaşım içine giremez, hiç bir Hükümetin liderin anısını spor alanında yaşatmayı öngören yasal bir yükümlülüğü yerine getirmeme hakkı olamaz .

HER ÜLKE LİDERİ İÇİN KAYNAK BULUR.HİÇ BİR HÜKÜMETİN ULUSLARARASI DOKTOR FAZIL KÜÇÜK OYUNLARINI YAPMAMA LÜKSÜ YOKTUR.

Spor ambargosundan şikayet ederken ülkemizde her yıl yapılan uluslararası spor oyunları bir yıl için bile olsa iptal edilemez. En yoksul ülkeler bile liderinin anısını yaşatacak etkinliklere kaynak bulur. Yüzlerce müşavir ordusunun maaşını ödemeye kaynak bulan, Spor bakanlığının mali kaynaklarını siyasi rant ve bölgecilik uğruna yok edilmesine gözyuman, yerel yönetimlerin spora daha çok kaynak ayırma isteklerini yanıtsız bırakan siyasi iktidarların günahını bu ülkenin sporcu gençliği üstlenemez. Kendi yasalarını kaynak yok gerekçesiyle uygulamayan siyasi iktidarlar Uluslararası Doktor Fazıl Küçük oyunları için sene başından mali kaynak ayırmaları gerektiğini bilmezlerse Devletin spor politikasından söz edilirmi ?

KKTC MOK YENİ HÜKÜMETİ OYUNLAR İÇİN KAYNAK BULMAYA ZORLAYACAK

Genel bütçe içinde Doktor Fazıl küçük Oyunlarına gerekli kaynağın ayrılmasını öngören Uluslararası Doktor Fazıl Küçük Spor oyunlarının yeni tüzüğünü uygulayacak Yeni Hükümet bu senede liderimiz için yeterli kaynağı ayırmalı, KKTC MOK ve 32 spor federasyonunun istemine uygun olarak bu yıl da Uluslararası oyunlar yapılmalıdır. Bu yanlış karardan bir an önce dönülmesi gerekiyor.KKTC MOK bu yönde her türlü girişimi yapmaya kararlıdır.

KKTC MOK BAŞKANI

SERDAR SAVİM

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER