DKB: "Emperyalist savaşa ortak olmayacağız!"

loading
23 Kasım, Pazartesi
£

10.49

9.33

$

7.88

DKB: "Emperyalist savaşa ortak olmayacağız!"

DKB: "Emperyalist savaşa ortak olmayacağız!"

Devrimci Komünist Birlik, Esad rejimine karşı çıkarken, onun yerine daha da gerici ve barbar bir karaktere sahip şeriatçi çetelerin emperyalist devletler tarafından açıkça desteklendiğini açıkladı.

DKB: "Emperyalist savaşa ortak olmayacağız!"
A- A A+

Bölge coğrafyamızda uzun bir zamandır devam eden emperyalist yeniden düzenleme planları bir kez daha ülkemizi de içerisine alan sıcak bir savaş halini almaktadır.

Ülkemiz üzerinde halkımızın iradesi dışında gaspedilmiş olan sözde hükümran Birleşik Kırallık askeri üslerinde bir kez daha bölge halklarını bombalayarak katletmek için hazırlıklar yapılmaktadır.

Emperyalist güçlerin Ortadoğu planlarını hayata geçirebilmek için Suriye'deki gerici dini tarikatların desteklenmesi ile başlatılan ve iki yıla yakın bir süredir davam eden ve onbinlerce masum insanın katledildiği iç savaş, tıpkı Irak örneğinde olduğu gibi "kimyasal silah" bahanesi ile açık bir emperyalist işgal savaşına dönüşmek üzeredir.

Suriye'de iktidarda olan baskıcı Esad rejimi ondan çok daha gerici ve barbar bir karaktere sahip şeriatçı çetelerin emperyalist devletler tarafından açıkça desteklenmesi ve bunun da yetmediği koşullarda açık bir emperyalist işgalin başlatılması yoluyla yıkılmaya çalışılmaktadır.

Devrimci Komünistler olarak bizler baskıcı Esad rejimine karşı çıkarken onun yerine daha da gerici ve barbar güçlerin iktidarı ele geçirmesini desteklemiyoruz. Dahası bu yapılırken ülkemizdeki gaspedilmiş olan askeri üstlerin kullanılarak, ülkemizin de bu emperyalist saldırganlığa ortak edilmesini kabul etmiyoruz!

Tüm emperyalist güçlerin başta ülkemizden ve günün sonunda tüm dünya üzerinden defolup gitmeleri için mücadeleyi yükseltmeye devam ediyoruz. Çünkü insanlığın ilerlemesi ve özgürleşmesi için hem baskıcı Esad rejimlerinden hem de bu rejimlerin ayakta durmasını sağlayan esas güç olan emperyalist kapitalizmden kurtulması şarttır!

Bu nedenle ülkemizin gerek kuzey gerekse güneyindeki tüm ilerici, demokrat güçleri bu emperyalist saldırganlığa karşı çıkmaya ve Birleşik Kırallık askeri üstlerinin kullanılarak ülkemizin de buna ortak edilmesini engellemek için kitlesel ve kararlı bir mücadele başlatmaya çağırıyoruz.

Tüm emperyalist güçleri ülkemizden ve dünyamızdan defedeceğiz!

Savaşa Karşı Barış, Sömürüye Karşı Savaş, Barış İçin

Devrimci Komünist Birlik (a)

Yusuf ALKIM (DKB Sözcüsü

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER