Tüketiciler Derneği: "Muhtemel bir kimyasal silaha karşı önlem alınmalı"

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.11

8.19

$

6.96

Tüketiciler Derneği: "Muhtemel bir kimyasal silaha karşı önlem alınmalı"

Tüketiciler Derneği: "Muhtemel bir kimyasal silaha karşı önlem alınmalı"

KKTC Tüketiciler Derneği, gündemdeki en öncelikli ve acil konunun Suriye'ye yapılması olası uluslararası müdahale olduğunu vurguladı. Açıklamanın tam metni şöyle:

Tüketiciler Derneği: "Muhtemel bir kimyasal silaha karşı önlem alınmalı"
A- A A+

Genel seçimlerden bu yana ülkemizde 1 ay süreyi geçmesine rağmen hükümetin kurulamamış olması ve TL.'sındaki değer kaybı tüketicilerin ekonomik ve sosyal yaşamlarını oldukça olumsuz etkilemektedir.

Ülke sorunlarına sahip çıkacak ve gerekli önlemleri alacak bir hükümetin başta olmaması ve siyasi iradenin oluşmaması nedeniyle çözüm için karar üretilememekte ve devlet düzeyinde icraat yapılamamaktadır. Bu sorun tüketicilerin sorunlarının çözümlenmesi aşamasında Derneğimizin çalışmalarını da olumsuz olarak etkilemektedir.

Gündemde olması gereken en öncelikli ve acil konu olan Suriye'ye uluslararası müdahalenin kaçınılmaz olduğu bu günlerde bir karşı saldırıda Kıbrıs'ın 1. Hedef olmasına rağmen Başbakanlığın ve ona bağlı Sivil Savunma Teşkilatı'nın bu ana kadar bu konuda bir açıklama yapmamış olmasını derneğimiz vahim bir ihmal olarak görmektedir. Yurttaşların muhtemel bir nükleer veya kimyasal silaha karşı korunmaları için alınması gerekli önlem ve bilgilendirmenin yapılmasını derneğimiz zorunlu görmektedir.

Esasen bugüne kadar ormanlarımızı yok eden yangınlarda ve Kalecik'te Aksa Elektrik Santralinde denize akan tonlarca petrolün yarattığı doğal afetlerin nedeni önceden bu tehlikelere karşı planların yapılmamış ve tedbirlerin alınmamasının sonucudur.

Mevcut mevzuat ve yasalar uyarınca muhtemel bir savaşa ve doğal afetlere karşı barış zamanından itibaren önlemlerini almakla yükümlü olan hükümetin bu konuda yurttaşları bilgilendirmesi öncelikli görevi olduğu bilinmelidir. Ülke genelinde yurttaşlardan alınmakta olan "Sığnak İnşaatı Fon Katkılarının" bugüne kadar sığnak inşaatlarında kullanılmamasından sorumlu olan Başbakanlık kimyasal bir saldırı durumunda alınan önlemler ve "Yurttaşlara Hangi Sığnakların" gösterileceğini açıklamalı ve hazırlıklı olmaları sağlanmaldır.

Hasan Y. Işık
Dernek Genel Başkanı

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER