Harmancı: "Restorasyon askeri izne tabi"

loading
8 Ağustos, Cumartesi
£

9.52

8.60

$

7.29

Harmancı: "Restorasyon askeri izne tabi"

Harmancı: "Restorasyon askeri izne tabi"

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, medyada 'Baf Kapısı' olarak bilinen bölge ile ilgili çıkan bazı iddiaları Kıbrıs Postası'na değerlendirdi. Harmancı, Lefkoşa Rum Belediyesi'nin bölgede restorasyon başlattığı, ancak LTB'nin kaynak olmadığı için katkı koyamadığı iddialarına karşılık, "Bizim aramızda henüz bir anlaşma yok, hala görüşüyoruz. Bizim restorasyon yapmamız askeri izne tabi" dedi.

Harmancı: "Restorasyon askeri izne tabi"
A- A A+

Kıbrıs Postası - Firuzan NALBANTOĞLU

LTB Başkanı Mehmet Harmancı medyada, ara bölgede bulunan 'Baf Kapısı' olarak bilinen bölge ile ilgili çıkan bazı iddiaları Kıbrıs Postası'na değerlendirdi. Bahsi geçen bölgede Lefkoşa Rum Belediyesi'nin restorasyon başlattığı ancak Lefkoşa Türk Belediyesi'nin kaynak olmadığı için katkı koyamadığı iddialarını yanıtlayan Harmancı "Bizim aramızda henüz bir anlaşma yok, hala görüşüyoruz" dedi. İki belediye arasında sadece sözlü bir iyi niyet anlaşmasının söz konusu olduğunu söyleyen Harmancı, "Güneydeki belediye o bölgede zaten kendi restorasyonunu yapıyordu" dedi. Harmancı, "Bizim restorasyon yapmamız askeri izine tabi" diyerek, bahse konu bölgenin askerin kendi otorite alanı içindeki bir bölge olduğunu hatırlattı. Henüz anlaşma olmayan bir konu üzerinden spekülatif yorumlar yapılmasının doğru olmadığını belirten Harmancı, Lefkoşa Rum Belediyesi'nin restorasyon için önceden başvurusu bulunduğu bilgisini vererek, "Güney Kıbrıs'ın bir restorasyon yapmak istemesi kötü niyet olarak algılanması da doğru değil" dedi.

İki başkan ara bölgede bir araya gelmişti…

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı ile Rum Belediye Başkanı Kostantinos Yorgacis BM Kıbrıs Barış Gücü'nün organizasyonuyla 10 Mart'ta Lefkoşa'da ara bölgede incelemelerde bulunmuştu. BM bu yürüyüşü şehirde her gün karşılaşılan bazı güçlüklerin üstesinden gelmek için düzenlenmiş ve LTB Başkanı Harmancı bu zorlukların aşılması için somut bir plan hazırlanacağını ifade etmişti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER