BRTK Müdürü Tümerkan Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret etti

loading
15 Temmuz, Çarşamba
£

8.65

7.85

$

6.86

BRTK Müdürü Tümerkan Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret etti

BRTK Müdürü Tümerkan Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret etti

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Mete Tümerkan, sivil toplum örgütlerine dönük gerçekleştirdiği ziyaretlerine bugün yenilerini ekledi.

BRTK Müdürü Tümerkan Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret etti
A- A A+

Ziyaretlerde BRT'nin geldiği durum hakkında bilgi verip, sivil toplum örgütlerinin görüşlerini alan Kurum Müdürü Mete Tümerkan, kurumun daha iyiye ve daha güzele ulaşması için çalıştıklarını söyledi.

Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, BRT'deki gelişmeleri büyük beğeniyle izlediklerini ifade ederek, BRT ile işbirliklerini devam ettireceklerini bildirdiler.

TÜMERKAN: HD'DEN SONRA ÖNÜMÜZE YENİ HEDEFLER KOYDUK

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Mete Tümerkan, Sivil Toplum Örgütlerine düzenlediği ziyaretler çerçevesinde Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası yetkilileri ile görüştü.

Tümerkan'a ziyaretlerinde BRT 1 Sorumlusu Neşe Ergüçlü eşlik etti.

Kurum Müdürü Mete Tümerkan, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, yılda bir kez BRT'nin nerede olduğunu neler yaptığını anlatmak ve sivil toplum örgütlerinin görüşlerini almak amacıyla ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.

BRT'nin Kıbrıs Türkünün malı olduğunu yineleyen Tümerkan, her zaman daha iyiye ve güzele doğru adım atılması için çalıştıklarını belirtti.

TÜMERKAN: 4 K BELGESEL ÇEKİMLERİ BAŞLADI

Tümerkan şöyle konuştu:
"Biz bu kapsamda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. BRT'nin teknik altyapısını son dönemde komple değiştirecek çok önemli adımlar attık. Şimdi önümüze yeni hedefler koyarak yolumuza devam ediyoruz. HD'den sonra 4K hedefini koyduk ve bu hedefe ulaşmak için çalışmalarımıza başladık. Bu arada 4K belgeseli çekimi için arkadaşlarımız şuanda çalışıyorlar. Bunlar BRT adına baktığınızda güzel şeyler. Dolayısı ile BRT daha iyiye ve güzele gidiyor."

2'inci HD Stüdyo altyapısı için yeni bir yatırım daha yapılacağını açıklayan Tümerkan, yayıncılıkta durmak olmadığını pedalların sürekli dönmesi gerektiğini çünkü bu sektörün yenilikleri çok hızlı tükettiğini kaydetti.

ÖZKARDAŞ: BRT ŞEFFAFLIĞIN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş da BRT'nin Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesinde bir mihenk taşı olduğunu söyleyerek, kurumun oluştuğu zaman Kıbrıs Türk Mücahidinin sesi olarak başladığını ancak bugün Kıbrıs Türk halkının sesi olduğunu dile getirdi.

"BRT kendimizi dünyaya anlatma yolunda çok önemli bir penceremizdir" diyen Özkardaş, basının dünyanın her yerinde önemli bir yer tuttuğunu kaydetti.

Özkardaş, "tam da bu noktada BRT'nin öneminin çok daha iyi anlaşılması gerekir. BRT'ye sahip çıkılması gerekir. Hem halkımızın hem de tüm siyasi partilerin hükümetleri sahip çıkması gerekir. Çünkü demokrasi ve özgürlük herkes içindir. Bu anlamda da BRT'nin bugüne kadar yaptığı hizmetleri takdirle karşılıyorum." Dedi.

Özkardaş, bu ziyaretlerin de şeffaflığın, açıklığın en güzel örneği olduğunun altını çizerek, BRT çalışanlarının sıkıntılarının giderilmesi için hükümetlerin de adım atması gerektiğini anlattı.

ÇIRALI: BRT ÖNEMLİ İŞLER BAŞARIYOR

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı da Sanayi Odası ve BRT'nin uzun yıllardır birlikte projeler üreterek, işbirliği yaptığını belirtti ve BRT'nin yaptığı yatırımları yakından takip ettiklerini söyledi.

Çıralı, "yayıncılık açısından BRT'nin yaptığı günümüz teknolojisine uygun yatırımları takip ediyoruz. Bu konuyla ilgili de sizleri tebrik ediyorum. Hakikaten bu yatırımları yapabilmek özellikle bizim ülkemizde çok önemlidir. Siz bunu bir noktada başardınız" dedi.

Çıralı, sadece yayıncılıkta değil her sektörde dinamik olmak gerektiğinin altını çizerek, BRT'den beklentilerinin işbirliklerinin devamı olduğunu söyledi.

GÜRCAFER: BRT'DE GÜZEL ADIMLAR ATILIYOR

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer de BRTK'nın kendilerinin de çok önemsediği bir kurum olduğunu söyleyerek, BRT'nin ticari gelir amaçlı değil bir misyonu olan kuruluş olduğunu kaydetti.

Gürcafer şöyle konuştu:

"BRT, Kıbrıs Türk toplumunun toplumsal varlığı ile ilgisi olan ve bu çerçevede de bir misyonu olan bir kuruluştur. Bence bütün toplumun BRT'ye böyle bakması gerek. Uzun yıllar kurum maalesef ileriye doğru adım atamadı. Çünkü, sürekli Kıbrıs Türk toplumu içerisinde esas misyonundan uzak, belli bir vizyon sahibi olmadan, ağırlıklı olarak iktidarda olan siyasi partinin aynası gibi çalıştı. Ama bir süreden beridir, benim nazarımda istediğimiz noktaya geldi. Çok güzel adımlar attınız. HD çok güzel bir atılım. Mete Tümerkan ismi bana göre bir şanstır."

Gürcafer, gurbette yaşayan Kıbrıslı Türkler ile KKTC'de yaşayanlar arasında ciddi bir bağ kurabilmek adına BRT'nin bir takım projeler geliştirmesi gerekliliğine de vurgu yaparak, BRTK'nın yaşaması ve yaşatılması için Kıbrıs Türk toplumunun her bireyi tarafından sahip çıkılması gereken bir kurum olduğunu dile getirdi.

TOROS: BRT'Yİ TAKDİRLE İZLİYORUZ

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros ise BRTK'da yaşanan gelişmeleri yönetsel ve teknik olarak büyük bir gururla takip ettiklerini dile getirerek, özellikle HD teknolojisinin kullanılmasının önemine değindi.

Toros, "Kıbrıs adasında bir ilk olmanızdan dolayı bu girişimciliğinizi ne kadar takdir ettiğimi ifade etmek istiyorum. Kıbrıs Türk Ticaret odasının yürüttüğü faaliyetleri hem içte hem de dışta kamuoyu ile bilgi paylaşımı yönünde BRT ile çok büyük bir işbirliğimiz oluyor. Ben bunun için de şahsınız adına tüm ekibinize teşekkürü bir borç bilirim"dedi.

Fikri Toros, bu sağlıklı işbirliğinin artarak devem ettirilmesi gerektiğine de vurgu yaptı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER