Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin kuruluşunun 444'üncü yıldönümü kutlanıyor

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.56

8.60

$

7.32

Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin kuruluşunun 444'üncü yıldönümü kutlanıyor

Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin kuruluşunun 444'üncü yıldönümü kutlanıyor

Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin kuruluşunun 444'üncü, Evkaf'ın Kıbrıs Türk halkına devrinin 59'uncu yıldönümü kutlanıyor.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin kuruluşunun 444'üncü yıldönümü kutlanıyor
A- A A+

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter ve Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özgü, Vakıflar İdaresi'nin önündeki Atatürk Büstü'ne çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundu.

Mustafa Özgü burada yaptığı konuşmada,, Vakıfların, İngiliz yönetiminden Kıbrıs Türk toplumuna, Kıbrıs Türk halkının Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük'ün çabalarıyla 1956 yılında devredildiğini söyledi. O günden beri Vakıfların çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Özgü, son dönemde vakıfların yeniden yapılandırılmasına yönelik çalışmaları yapıldığını kaydetti. Özgü, Kıbrıs Türk toplumunun üçte birinin vakıf malı olduğunu ve bunları korumak için çalıştıklarını ifade etti.

ANITTEPE VE SÜHEYLA KÜÇÜK'E ZİYARET

Kıbrıs Vakıflar İdaresi yönetimi daha sonra Dr. Fazıl Küçük'ün Anıttepe'deki kabrini ziyaret ederek, saygı duruşunda bulunuldu, kabre çelenk kondu.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter ve Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özgü daha sonra Dr. Küçük'ün eşi Süheyla Küçük'ü evinde ziyaret etti.

Süheyla Küçük, Kıbrıs Vakıflar İdaresi heyetini kabulde yaptığı konuşmada, eşi Dr. Fazıl Küçük'ün büyük gayret sarf ederek, Vakıfların İngiliz yönetiminden Kıbrıs Türk toplumuna devredilmesini sağladığını belirtti. Bugün bunun 59'uncu yıldönümünün kutlandığını kaydeden Süheyla Küçük, gelmiş geçmiş tüm yönetimlere çabalarından dolayı teşekkür ederek, gelecekte vakıfların daha da iyi noktalara ulaşacağına inandığını söyledi.

Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özgü de ziyarette yaptığı konuşmada, Dr. Fazıl Küçük'ün büyük bir uğraşla evkafı Kıbrıs Türk toplumuna kazandırmasının anlamlı ve güzel bir görev olduğunu vurguladı. Özgü, Vakıfların büyük işler yaptığını söyleyerek, topluma kazanım sağladığına işaret ederek, bundan sonra da faydalı olmaya çalışacaklarını belirtti.

Ziyarette Benter ve Özgü tarafından, Süheyla Küçük'e çiçek ve hediye sunuldu.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER