Gemi Trafik Hizmetleri KKTC'yi kapsadı

loading
9 Temmuz, Perşembe
£

8.65

7.77

$

6.86

Gemi Trafik Hizmetleri KKTC'yi kapsadı

Gemi Trafik Hizmetleri KKTC'yi kapsadı

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü'nün himayelerindeki "Gemi Trafik Hizmetleri Doğu Akdeniz (KKTC) Genişlemesi" projesi KKTC'yi de kapsayacak.

Gemi Trafik Hizmetleri KKTC'yi kapsadı
A- A A+
Gemi Trafik Yönetim Sistemi Projesi kapsamında Gemi Trafik Hizmetleri Doğu Akdeniz (KKTC) genişlemesi fizibilite ön toplantısı yarın (20 Nisan 2015 tarihinde) saat 10:00'da Girne Üniversitesi'nin Yakın Doğu Üniversitesi kampüsündeki Denizcilik Fakültesi'nde gerçekleştirilecek.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, gemi trafiğinin yoğun ve riskli olduğu İzmit, İzmir Körfezi ve Kuzey Ege ile Mersin ve İskenderun bölgelerini kapsayan Bölgesel Gemi Trafik Hizmetleri Sistemleri (GTHS) ise bu sistemlerin bağlanacağı Ankara Gemi Trafik Yönetim Merkezi'nin (GTYM) kurulum çalışmaları çerçevesinde, Gemi Trafik Yönetim Sistemi Projesi kapsamında Gemi Trafik Hizmetleri Doğu Akdeniz (KKTC) genişlemesi fizibilite ön toplantısı yarın (20 Nisan 2015 tarihinde) saat 10:00'da Girne Üniversitesi'nin Yakın Doğu Üniversitesi kampüsündeki Denizcilik Fakültesi'nde gerçekleştirilecek. KKTC'nin de Bölgesel Gemi Trafik Sistemleri (GTHS)'ne dahil edilmesi ve KKTC Gemi Trafik Hizmeti Sistemi kurulması konusunda kapsamlı bir çalışma yapan Girne Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kaptan Mehmet Emin Debeş Girne Üniversitesi adına komisyona katılacak.

Girne Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, KKTC'de bir Gemi Trafik Hizmeti Sistemi bulunmadığını, Girne Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kaptan Mehmet Emin Debeş'in bu konuda yaptığı akademik çalışmanın dikkat çektiğini, Gemi Trafik Yönetim Sistemi Projesi kapsamında Kaptan Debeş'in çalışmasının dikkate alındığını, bu kapsamda KKTC merkezli ve aynı zamanda Ankara Gemi Trafik Yönetim Merkezi (GTYM) ile eşgüdüm içinde çalışacak bir Gemi Trafik Hizmeti Sistemi kurulmasının çok önemli olduğunu, Girne Üniversitesi'nin bu sistemin kuruluşunda paydaş olacağını vurguladı.

Gemi Trafik Yönetim Sistemi Projesi kapsamında Gemi Trafik Hizmetleri Doğu Akdeniz (KKTC) genişlemesi fizibilite çalışmasına Girne Üniversitesi ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nden Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, KKTC'den ise Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Ltd. Şti., İTÜ KKTC Eğitim ve Araştırma yerleşkesi katkı koyuyor.

Deniz Haber Ajansı

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER