Toparlanıyoruz: "Mesutoğlu'nun ifadeleri şahsi görüşüdür"

loading
8 Temmuz, Çarşamba
£

8.61

7.74

$

6.86

Toparlanıyoruz: "Mesutoğlu'nun ifadeleri şahsi görüşüdür"

Toparlanıyoruz: "Mesutoğlu'nun ifadeleri şahsi görüşüdür"

Toparlanıyoruz Hareketi, Başkan Serkan Mesutoğlu'nun kişisel Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklama hakkında bir basın açıklaması yayımladı. Açıklama şöyle:

Toparlanıyoruz: "Mesutoğlu'nun ifadeleri şahsi görüşüdür"
A- A A+

Toparlanıyoruz Hareketi, kurulduğu günden bu yana siyasette ve sosyal politikalarda toplumsal menfaatin en üst düzeye çıkarılabilmesi yönünde çalışmalar yapmaktadır. Hareket bu bağlamda, hükümet de dahil olmak üzere, siyasi makam ve şahsiyetlerin, ama aynı zamanda muhalefetteki partilerin ve sorumlularının da, tutum ve icraatlarını yakından izlemekte, toplum yararına aykırı davrandıklarında onları eleştirerek, kendi zümrelerine değil, toplumun tümüne yarar sağlama adına çalışmaya teşvik etmektedir. Bir sivil toplum hareketi olarak siyaseti izleme, eleştirme ve denetleme görevini objektif ve etkili bir şekilde yapabilmek için tarafsız olmayı ilke edinmiş olan Toparlanıyoruz Hareketi, siyasi seçimlerde (yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri) taraf olmadığını defalarca duyurmuş, vatandaşları kendi değerlendirmeleri neticesinde "temiz toplum", temiz siyaset" ve "kendi irademize dayalı bir gelecek" ilkeleri doğrultusunda seçimlerde oylarını kullanmaya çağırmıştır. Şimdiye kadar olduğu gibi 26 Nisan 2015'te yapılacak olan ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçiminde de ToparlanıyoruzHareketi'nin herhangi bir adaya destek verme gibi bir tavrı olmayacaktır. Hareket'in gönüllüsü olan bireyler oylarını kendi hür iradeleri ile ve Hareket'in "temiz toplum", temiz siyaset" ve "kendi irademize dayalı bir gelecek" ilkeleri çerçevesinde verecektir.

Bu çerçevede, 21.04.2015 tarihinde Başkanımız Serkan Mesutoğlu'nun şahsi facebook hesabından yapmış olduğu ve adaylardan birine destek belirten ifadeleri tamamen şahsi görüşlerini yansıtmaktadır. Hareketimizin herhangi bir adayın desteklenmesi yönünde almış olduğu bir karar yoktur. Sayın Başkan'ın bu açıklamayı şahsi hesabından yaptığına ve Hareketimizin resmi hesaplarından herhangi bir açıklama yapmadığına dikkat çekeriz. Buna rağmen bazı yayın organlarınca açıklamaların Hareket adına yapıldığı ve Hareketin ilgili adaya destek belirttiği yönünde çarpıtıcı açıklamalar yapılmıştır. Bu gibi açıklamaların gerçeği yansıtmadığını ve Hareketin tavrının yukarıda belirtildiği gibi olduğunu ifade ederiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Toparlanıyoruz Hareketi

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER