Basın-Sen'den 1 Mayıs İşçi Bayramı açıklaması

loading
8 Ağustos, Cumartesi
£

9.52

8.60

$

7.29

Basın-Sen'den 1 Mayıs İşçi Bayramı açıklaması

Basın-Sen'den 1 Mayıs İşçi Bayramı açıklaması

Basın-Sen Yönetim Kurulu adına Başkan Canan Onurer, 1 Mayıs dolayısıyla bir basın açıklaması yayımladı. Açıklama şöyle:

Basın-Sen'den 1 Mayıs İşçi Bayramı açıklaması
A- A A+

İnsanın insanı sömürüsüne dur demek için, 159 yıl önce yakılmış ve hala daha yanmakta olan ateşi, daha da büyütmek için bir kez daha meydanlardayız.

Basın emekçilerinin de muzdarip olduğu uzun süreli çalışma saatleri, ne acıdır ki bugün bir çok alanda varlığını halen korumaktadır Yüz yılı aşkın bir süre önce, büyük bedeller ödenerek kazanılan bu hakkın, yasalar tarafından da garanti altına alınmasına karşın, emekçilere teslim edilmesi noktasında yaşanan tutuculuk, bir yandan bir hukuk devleti olarak geldiğimiz noktayı, öte yandan örgütlülük anlamında ulaştığımız düzeyi göstermektedir.

Büyük çabalar sonunda elde edilen bu hak, ancak emeğin örgütlü yapısıyla yerini bulabilir.

Bireysel ve/veya grupsal çıkarlar noktasından hareketle verilecek bir mücadele tek başına yeterli değildir. İnsanın sömürüsünü mümkün kılan sisteme karşı da bir mücadele verilmesi kaçınılmazdır. Böylesi bir bilinçle hareket edebilmeyi, mutlaka ama mutlaka başarmalıyız.

Sömürüsüz bir dünyanın mümkün olduğuna inanan sendikamız, tüm emekçilerin 1 Mayısı'nı kutlar, bir kez daha, mücadeleye çağırırız.

1 Mayıs Cuma günü saat 17:00'de Kuğulu Park'ta bir araya gelelim ve "Basın-Sen" pankartımızın arkasında alana yürüyelim. Tüm Basın-Sen üyesi meslektaşlarımızı, mücadelemize sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Basın-Sen Yönetim Kurulu (a)

Canan ONURER

Başkan

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER