Örgütlerden Türkiye kökenli siyasi mülteci tutsaklarla dayanışma mesajı

loading
11 Temmuz, Cumartesi
£

8.66

7.76

$

6.86

Örgütlerden Türkiye kökenli siyasi mülteci tutsaklarla dayanışma mesajı

Örgütlerden Türkiye kökenli siyasi mülteci tutsaklarla dayanışma mesajı

Kıbrıs'ın kuzey ve güneyinden örgütlerin ortaklaşa bir dayanışma bildirisi yayınladı. Birdiri şöyle:

Örgütlerden Türkiye kökenli siyasi mülteci tutsaklarla dayanışma mesajı
A- A A+

Kıbrıs'ta örgütlü olan demokratik siyasi örgüt ve partiler olarak, Avrupa ülkelerinin Türkiye kökenli siyasi mültecileri "terörizmle mücadele" adı altında, haklarında tutuklama emiri olmadan tutuklamasını kınıyoruz.

Türkiye kökenli siyasi mülteciler aslinda, Türkiye ve Avrupa ülkelerindeki siyasi ve politik görüşlerinden ve eylemlerinden dolayı kovuşturmalarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bir çoğu hapis, işkence veya tutkluluktan sonra Türkiye'de verdikleri mücadelerden dolayı ülkelerini terk etmeye ve siyasi mülteci olmaya zorlanmaktadırlar.

Alman ve Fıransız hükümetleri liderliğindeki Avrupa Birliği siyasi mültecilere karşı baskıcı politikalar uygulamakta, mücadelelerini terörize ederek cezalandırmayı hedeflemekte, otoriter ve baskıcı Türkiye rejimini maskelemektedir.

Bizler ülkelerindeki gerici rejime karşı mücadele veren Türkiye kökenli siyasi tutsaklarla ve dünyanın her yerinde mücadele edenlerle dayanışmamızı ve tam desteğimizi bildiriyoruz.

- TÜRKİYE VEYA HERHANGİ BİR ÜLKEDEN SİYASİ MÜLTECİLERİN SINIR DIŞI EDİLMESİNE HAYIR!?- TUTUKLAMALAR DERHAL DURDURULSUN VE SUÇLAMALAR GERİ ÇEKİLSİN!?- TEHDİT ALTINDAKİ TÜM SİYASİ MÜLTECİLERE SIĞINMA HAKKI!?

İmza koyan örgütler: Devrimci Komünist Birlik, Bağımsızlık Yolu, Antifascist Network of Limassol (????????????? ?????? ???????), ANTARTES, Granazi, Sispirosi Atakton

Devrimci Komünist Birlik (a)

Yusuf ALKIM (DKB Sözcüsü)

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER