İŞAD'dan Mehmet Ali Talat'a destek

loading
10 Temmuz, Cuma
£

8.69

7.77

$

6.87

İŞAD'dan Mehmet Ali Talat'a destek

İŞAD'dan Mehmet Ali Talat'a destek

İŞAD Başkanı Metin Şadi, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a destek ziyaretinde bulunarak, geniş tabanlı reform hükümeti istediklerini, belirtti.

İŞAD'dan Mehmet Ali Talat'a destek
A- A A+

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, henüz resmileşmiş bir adaylığı olmadığını, daha yolun başında olduğunu belirterek, şu anda bir hükümet programı hazırlamadığını kaydetti.

Kıbrıs Postası - Deniz Kuni

Metin Şadi başkanlığındaki İŞAD heyeti, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a destek ziyaretinde bulundu. Metin Şadi basına yaptığı açıklamada İŞAD olarak hem seçim sonuçlarının hem de yeni müzakere sürecinin ülke adına çok büyük değişimlere neden olacağına inandığını belirtti. Şadi, Talat'ın yeniden aktif siyasete dönme isteğini, elini taşın altına koyacak olmasını takdirle karşıladığını belirterek, yeniden siyasete dönerken ortaya bir manifesto koymasını örnek bir davranış olarak gördüğünü söyledi.

"Özel sektöre yer vermenizi de beklerdik"

Şadi şunları kaydetti: "İŞAD olarak manifestonuzda refah ve istihdam talebinin karşılanmasına yönelik daha fazla ekonomiye ve onun kural koyucusu özel sektöre yer vermenizi de beklerdik. Ancak manifestonuzda yer alan ve ekonomiyi direkt indirek olarak ilgilendiren tüm konuların geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Meclis'in bunu iyi okuması ve geniş tabanlı bir reform ve teknokrat hükümetinin tesisi ise değişimin ilk adımı olmalıdır".

Talat: "CTP'nin ihtiyacı vardı"

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'da kabulde yaptığı konuşmada, daha yolun başında olduğunu bir partiye yönelik bir niyet açıklamasının söz konusu olduğunu söyledi. Talat resmileşmiş bir adaylığının henüz olmadığını birkaç gün içinde resmi adaylığını ilan edeceğini belirtti. Talat siyasete daha aktif olarak döneceğini duyurduğunu en önemli nedenlerden bir tanesinin CTP'nin ciddi ihtiyacı olmasından kaynaklandığını kaydetti. Talat "Bir partinin iktidarda olmasında görev aldığım dönemde, manifestoda yer alan dışında da başka hususlar olacaktır. Ben şu anda bir hükümet programı hazırlamadım. Henüz bu noktaya gelmedik. Verdiğiniz desteğe teşekkür ediyorum" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER