Elcil: "Berova ancak iyi bir YDÜ memuru olabilir"

loading
11 Temmuz, Cumartesi
£

8.66

7.76

$

6.86

Elcil: "Berova ancak iyi bir YDÜ memuru olabilir"

Elcil: "Berova ancak iyi bir YDÜ memuru olabilir"

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, Eğitim Bakanı Özdemir Berova'nın bir skandala daha imza attığını belirtti. Açıklama şöyle:

Elcil: "Berova ancak iyi bir YDÜ memuru olabilir"
A- A A+

Eğitim sorunları çözmek yerine rant ve çıkar çerçevelerine hizmet etmeyi görev sayan Eğitim Bakanı Özdemir Berova seçim rüşveti olarak Yakın Doğu Üniversitesi'ne sınıf öğretmenliği bölümü açma izni vererek bir skandala daha imza atmıştır.

2010 yılında benzer bir girişim Sn. Kemal Dürüst tarafından ortaya konurken, her nedense her seçim döneminde aynı süreçlerin yaşanması "seçim rüşveti" tanımlamasını doğrulamaktadır. Özel okullara, özel üniversitelere ve özel derslere rant sağlamayı birincil görev bilen Eğitim Bakanlığı, seçimden üç gün önce bu ortaya koyduğu icraatla hangi rüşveti almıştır? Özellikle izinsiz faaliyet gösterip 2013 yılında mezun veren bu bölümü kapatmayarak, aksine izinle taçlandıran Sn. Özdemir Berova suçluları da korumayı bir marifet saymaktadır.

YÖDAK denen kurum ise tamamen Yakın Doğu Üniversitesi'nin tekeli altındadır. YÖDAK Başkanı Sn. Hüseyin Gökçekuş ortaya koyduğu icraatla Yakın Doğu Üniversitesi'nin memuru olduğunu tam anlamıyla ifşa etmiştir. İzinsiz bölüm açıp 2013 yılında mezun veren Yakın Doğu Üniversitesi'nin ilgili bölümüne ses çıkarmayıp, seçimden üç gün önce izin veren Eğitim Bakanı Özdemir Berova ve YÖDAK Başkanı Hüseyin Gökçekuş'un tutumları hangi odaklara hizmet ettiklerini ortaya koymaktadır.

Hukuksuzluğun, adam kayırmanın, adeletsizliğin, en güzel örneği olan bu olaya seyirci kalmak toplumsal yokoluşa hız katacaktır. Para ile herşeyin alınıp satılılabileceği bir düzeni arzulamak ve öğrenciyi müşteri olarak gören bir sistemde öğretmen yetiştirmek, "para ile diploma satın almakla" eşdeğerdir. Öğretmen yetiştirmek planlı olmalı ve devlet eli ile yürütülmelidir. İngiltere, Hollanda gibi ülkelerin hala daha savunduğu ve koruduğu sistemlerden vazgeçip, Suat Günsel beyi daha fazla zengin etmeyi hedefleyen, Eğitim Bakanı Sn. Özdemir Berova'dan ancak iyi bir Yakın Doğu Üniversitesi memuru olabileceğini ortaya koyar, seçim rüşveti olarak ortaya konan bu karar iptal edilinceye kadar mücadeleye devam edeceğimizi vurgularız.

Saygılarımızla,

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER