Yorgancıoğlu: "Kademe ilerlemelerini ön gören yasa Meclis'te"

loading
8 Temmuz, Çarşamba
£

8.61

7.73

$

6.86

Yorgancıoğlu: "Kademe ilerlemelerini ön gören yasa Meclis'te"

Yorgancıoğlu: "Kademe ilerlemelerini ön gören yasa Meclis'te"

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Bakanlar Kurulu, Beyaz Kimlik diye nitelenen daimi ikametle ilgili tasarıyı, vardiya tüzüğünü ve Özelleştirme Yasası'yla istihdam edilenlerle ilgili tüzüğü onayladı

Yorgancıoğlu: "Kademe ilerlemelerini ön gören yasa Meclis'te"
A- A A+

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında saat 15.15 sıralarında toplanan Bakanlar Kurulu, yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından 18.30 civarında sona erdi.

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başbakan Yorgancıoğlu, bugün birçok konuyu değerlendirdiklerini belirtti.

Yorgancıoğlu, Besin Tüzüğü'nde hellimin nasıl paketleneceğiyle ilgili yeni kurallar belirlediklerini ve ülkede üretilen balın içerisinde bulunan maddelerin hangi kurallara bağlı olarak piyasaya sürüleceğinin de yeniden oluşturulduğunu söyledi.

Toplantıda, Akdoğan, Değirmenlik ve İskele Belediyelerine, kültür-sosyal aktivite merkezleri oluşturulması için arazi tahsis edilmesine karar verdiklerini belirten Yorgancıoğlu, Bakanlar Kurulu'nun, herkesin "beyaz kimlik" diye tanımlanan daimi ikamet izin belgesinin hangi koşullarda verileceğini belirleyen yasa tasarısını da görüşerek kabul ettiğini ve Meclis'e gönderdiğini kaydetti.

Yorgancıoğlu, taşınmaz mal almak isteyen yabancılara taleplerinin de değerlendirilerek onaylandığını ve yürürlüğe konulduğunu belirtti.

Yorgancıoğlu, Bakanlar Kurulu'nun Alevi kültürünün yaşatılması adına kurulan Alevi Kültür Vakfı'na kültür evi yapımında kullanılmak üzere 250 bin TL'lik katkı yapılmasını karara bağladığını ve bunun hak ediş koşullarına bağlı olarak gerçekleştirileceğini ifade etti.

Yorgancıoğlu, Sivil Havacılık Dairesi ve Cezaevi'nde çok tartışılan vardiya rotasyon ve düzensiz mesaide hangi koşullarda ödeme yapılacağına dair tüzüğün de değerlendirilerek kabul edildiğini belirtti.

Özelleştirme Yasası kapsamında kamuda istihdam edilenlerin izin haklarını belirleyen yasa tasarısı değişikliğinin meclise gönderildiğini ve tüzüğün de hazırlandığını söyleyen Yorgancıoğlu, baremlerinde en üst noktaya gelip tıkananların da kademe ilerlemelerini ön gören yasa tasarısının kabul edilerek meclise gönderildiğini söyledi.

Yorgancıoğlu, arpa ürününün rekoltesinin yüksek olması nedeniyle TÜK'ten izin almak kaydıyla arpa alım satımının serbest bırakılmasının karara bağlandığını belirterek, TÜK ambarlarının da Haziran sonundan itibaren açılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER