İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Tatar: "Hükümet kuruluşunda yaşananlar halkı, tabanı ve beni üzdü"

Tatar: "Hükümet kuruluşunda yaşananlar halkı, tabanı ve beni üzdü"

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı ve Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Yayın Tarihi: 17/07/15 13:35
okuma süresi: 4 dak.
Tatar: "Hükümet kuruluşunda yaşananlar halkı, tabanı ve beni üzdü"
A- A A+

Tatar, " KKTC'yi kuran ve yaşatan parti olarak Ulusal Birlik Partisi'nin bakan ve yönetici kadrosunun yeni hükümetteki gidişatını halk adına yakından takip edeceğini, doğruları desteklerken yanlışları açıkça ortaya koyacağını" vurguladı.

Ersin Tatar, şunları kaydetti;

" Kıbrıs Türk halkı kaliteli ve daha yüksek yaşam seviyesini hak etmektedir. Yapılması gereken akıllı ve etkin çalışmalarla ülke ekonomisini hızla büyütecek projeleri yaşama geçirmek, kamu yönetimini çağdaş gelişmelere uygun hale getirmek, özel sektörün önünü açmak, sosyal adaleti gözetmektir.

Dilerim yeni hükümet bu yolda ilerler.

Bu yönde ilerlenir ve doğru adımlar atılırsa destekleriz, ama yanlış yapılırsa da mutlaka ülkemiz ve partimiz yararına olduğu için ikaz eder, görüşlerimizi hiç çekinmeden ortaya koyarız.

Bu konuda oldukça rahatım çünkü ülke, devlet, halk ve parti sevgimi kimsenin sorgulayamayacağı açıkça ortadadır.

Kimseden, birlik-beraberlik veya parti sevgisi, sadakat dersi almaya ihtiyacım yoktur.

Maalesef şu ana kadar Ulusal Birlik Partisi'nin bir milletvekili olarak koalisyon protokolünü görebilmiş değilim. Protokolün verilmesini talep etmemize rağmen söz konusu metnin, parti meclis grubu, parti yetkili kurullarından geçmeden imzalanması, kamuoyuna sadece bir bölümünün açıklanması, parti teamüllerimize, demokratik anlayışa ve şeffaflık ilkesine aykırıdır.

Protokol neden halktan ve biz milletvekillerinden gizleniyor? Yoksa içerisinde UBP ve/ veya CTP tabanını rahatsız eden şeyler mi var?

Ne yazık ki hükümet kuruluşunda yaşananlar bize, "eğri gemi doğru sefer" deyişini hatırlatmaktadır ve hem halkımızı, tabanımızı hem de bizleri üzmektedir.

UBP tabanına, halkın yorumlarına kulak verilmelidir. CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat'ın hükümet konusundaki çelişkili açıklamaları, Başbakan Ömer Kalyoncu'nun söylemleri, CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürmanın UBP yi rahatsız edici açıklamaları ve partimizin küçük ortak gibi görülmesi, sadece hükümetin CTP kanadının değil, UBP kanadı dahil tüm bakanların başında şu anda Türkiye televizyonları tarafından 'paralel başbakan' olarak nitelenen Sayın Talat'ın bulunacağının net bir şekilde ortaya çıkması,UBP yönetiminin koalisyon hükümetine kurultay hesapları dolayısı ile girdiği şeklindeki yorumlar, DP kanadının bakanlıklarının UBP'ye verilmesine göz yumulması, dış politika gibi partimiz için çok önemli bir konunun önemsenip ilgili bakanlığın alınmaması, UBP tabanında derin üzüntü ve endişe yaratmaktaktadır.

Vurgulamalıyım ki, Ulusal Birlik Partisi bir kurultay sürecine girmiştir ve seçilmem halinde mutlaka bu koalisyon olayı, tabanımızla, UBP yetkili organlarında ciddiyetle değerlendirilerek gereken kararlar alınacaktır.

Bu düşüncelerle halkımızın Ramazan bayramını candan kutlar, herkese, sağlık , mutluluk ve esenliklerle nice, nice bayramlar dilerim."

Ersin Tatar

UBP Milletvekili ve Genel Başkan Adayı

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.