Elcil: "Eylemi kaldırma kararı sadece KTAMS'a ait"

loading
15 Temmuz, Çarşamba
£

8.64

7.83

$

6.86

Elcil: "Eylemi kaldırma kararı sadece KTAMS'a ait"

Elcil: "Eylemi kaldırma kararı sadece KTAMS'a ait"

KTÖS'ün sivil itaatsizlik kararına devam ettiğini ve bugün öğretmenlerin 08.00 – 12.40 saatleri arasında çalışacağını belirten KTÖS Genel Sekreteri Elcil, "biz dün akşam üyelerimize eyleme devam ettiğimizi duyurduk. Hükümet karar almış olabilir fakat bizimle bugün masaya oturacaklar" dedi.

Elcil: "Eylemi kaldırma kararı sadece KTAMS'a ait"
A- A A+
Kıbrıs Postası - Ahmet Vamık

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, eylemi kaldırma kararını KTAMS'ın aldığını ve bu kararın Sendikal Platform'un ortak kararı olmadığını ifade etti. KTÖS'ün sivil itaatsizlik kararına devam ettiğini ve bugün öğretmenlerin 08.00 – 12.40 saatleri arasında çalışacağını belirten Elcil, "biz dün akşam üyelerimize eyleme devam ettiğimizi duyurduk. Hükümet karar almış olabilir fakat bizimle bugün masaya oturacaklar" dedi.

Saat 16.00'da Milli Eğitim Bakanı'nın sendikalarla görüşeceğini belirten Elcil, "bizi arayıp toplantıya çağırmadılar. Toplantı olacağını basından öğrendik. Gidip görüşeceğiz, bakanlığın önerilerini dinleyeceğiz. Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, uzlaşı ve yeni mesai saatleri açıklaması yapmış olabilir fakat biz henüz hükümetle oturup konuşmadık bile " dedi.

Sendikal Platform'un, Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Eğitim Bakanı Dr. Özdemir Berova ve Çalışma Bakanı Ersan Saner'in istifası ve saatlerin bir saat geriye alınmasına yönelik taleplerinin halen yerinde durduğunu vurgulayan Elcil, KTÖS'ün bu taleplerin yerine getirilmesini beklediğini sözlerine ekledi.

Saatlerin geriye alınmamasının büyük bir hata olduğunu belirten Elcil, hükümetin yanlışı yanlışla düzeltmeye devam ettiğini ve saatleri geri almak yerine ikinci kez mesai saati düzenlemesine gittiğini dile getirdi.

Saatlerin geriye alınmamasından dolayı ülkede büyük bir kesimin mağdur olmaya devam edeceğini ifade eden Elcil, kamuda mesai saatlerinin değişmesinin bir anlam ifade etmediğini ve özel sektör çalışanlarının çocuklarının karanlıkta okula gitmeye devam edeceğini hatta okul saatlerinin 08.30'da olmasından dolayı çocukların daha uzun süre dışarıda beklemek zorunda kalacaklarını kaydetti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER