Büyükyılmaz'dan Özersay'a sert tepki: "Yoksulluğa ittiğiniz halktan özür dileyin"

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

Büyükyılmaz'dan Özersay'a sert tepki: "Yoksulluğa ittiğiniz halktan özür dileyin"

Büyükyılmaz'dan Özersay'a sert tepki: "Yoksulluğa ittiğiniz halktan özür dileyin"

Türkiye Cumhuriyeti (TC) Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çalışma ziyaretinde bulunmak üzere bu akşam KKTC'ye geliyor.

Büyükyılmaz'dan Özersay'a sert tepki: "Yoksulluğa ittiğiniz halktan özür dileyin"
banner
A- A A+
Yeniden Doğuş Partisi Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz, dört ayaklı olarak değerlendirdiği hükümetin "yurtdışında yaşayan Kıbrıslı Türklerin geri dönüş projesini" sert sözlerle eleştirdi. "Önce ülkede yaşayan halkın sorunlarını çözün, ülkeyi yaşanır hale getirin" diyen Büyükyılmaz, "Hükümet şov yapmaktan başka birşey yapmayacak mı?" diye sordu.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay'ın, Londra'da Kıbrıslı Türklere seslendiğini anlatan YDP Genel Sekreteri Büyükyılmaz şöyle devam etti; "Sayın Özersay, 'sizlerden özür dileriz' demiş. Siz önce neredeyse yoksulluk seviyesine indirdiğiniz ülke halkından özür dileyin. Bırakın Londra'da gezmeleri. Ülke yangın yerine dönmüş sizler ülkede bir düzen kurmadan yurtdışında yaşayan yurttaşlarımızı davet ediyorsunuz. Bizler de istiyoruz yurtdışındaki yurttaşlarımız ülkelerine gelsin. Ama yangın yerine dönen, düzensiz bir ülkeye gelsinler istemiyoruz. Ülkede ekonomik ve sosyal bir çöküntü var. Bunların sorumluları çıkıp yurttaşları davet ediyor. Sormak gerekiyor Sayın Özersay'a, sizin işiniz önce ülkedeki yangını söndürmek değil midir? Halktan görevi, sırf şov yapasınız diye mi aldınız?"

SÖZ VERMEKTEN BAŞKA İŞLERİ YOK

"Dört bacaklı, iş yapmaz hükümetin amacını biliyoruz" diyen Büyükyılmaz şunları kaydetti; "Hükümetin neden yurtdışında yaşayan Kıbrıslı Türkler projesini alel acele gündeme getirdiğini iyi biliyoruz. Bu konuda Ankara'da neler söylediklerini de. Sırf vatandaşlık vermesinler diye, yurtdışından Kıbrıslı Türkleri geri çağıracağız dediler. Hangi yurttaş yıkım yaşanan ülkeye döner bu sorunun cevabını vermediler. Sürekli 'söz veriyoruz, söz veriyoruz' diyorlar. Yaptıkları birşey yok. Söyledikleri sadece laf. Bizler YDP olarak söz vermiyoruz, yapacağız diyoruz. İktidara geldiğimizde CTP-HP-DP ve TDP yıkım hükümetinin hasarını düzelteceğiz diyoruz. Elektrikte yaşanan soyguna dur diyeceğiz diyoruz. Mutfakta yaşanan yangını söndüreceğiz diyoruz. Öyle Londra'ya giderek, süslü laflar politika yapmayacağız, ülkeyi yaşanabilir duruma getireceğiz diyoruz. Yurtdışında yaşayan yurttaşların güle oynaya ülkelerine dönüşünü sağlayacağız diyoruz."

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER