×
banner
banner
banner
Ana Sayfa İÇ HABERLER
banner
"Maradona, Pele, Zidane, Ronaldo, Messi ve Platini olsa yine gitmezdim!"

"Maradona, Pele, Zidane, Ronaldo, Messi ve Platini olsa yine gitmezdim!"

Giriş Tarihi: 20/03/2019
07:25
"Maradona, Pele, Zidane, Ronaldo, Messi ve Platini olsa yine gitmezdim!"
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, dün gerçekleşen MTG- Nea Salamina dostluk futbolmaçına katılmama nedenlerini maç saati ile eş zamanlı düzenlediği basın toplantısında açıkladı ve değil Drogba, dünyadaki diğer efsane futbolcuların tümünün organizasyonda olması halinde bile tavrının değişmeyeceğini söyledi.
Kıbrıs Postası

Akıncı, Drogba gibi futbolcuların da dâhil olduğu bir organizasyon yapılırken aynı saatte barışı değil de diplomatik krizi konuşturacak bir basın toplantısı yapmanın barışa ne kadar hizmet ettiği şeklindeki bir soru üzerine sert yanıt verdi ve "Sizin bu sorunuzun barışa ne katkı yaptığını bir gün kendinizin sorgulayacağınızı düşürürüm" dedi ve "Haklı olduğunuz bir konuda hakkınızı savunmazsanız, ısrarlı olmazsanız, Drogba değil Drogbalar orada olsa ne yazar? Dünyada pek çok efsane oyuncular var, hepsi de orada olsa hakkınızı savunmadığınız sürece ne yazar?" diye konuştu.

Akıncı, "Barış için çaba gösteren bu organizasyon ne kadar iyi niyetli olsa da yanlışın içine düşmüştür ve toplumların hassasiyetlerini düşünebilmeleri gerekmektedir… BM Ara Bölgedeki organizasyona yeterince güvenlik sağlayamayacaksa bu sorgulanmalı. Esas üzücü olan BM'nin tavrı. Bu Kıbrıs Türkünün siyasi eşitliği meselesidir" ifadelerini kullandı.

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis"iki toplumlu dostluk maçını" izlemek üzere gittiği Pile'de, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın maçı izlememesine dair soruları cevapsız bıraktı.Rum lider, "maçın oynanması için ayarlanan saha başta da aynı saha mıydı?" sorusuna karşılık da "hep burasıydı" dedi.

Mağusa Türk Gücü Kulüp Başkanı Koral Bozkurt ise maç sonrasında yaptığı açıklamada yaşanan tüm sürecin siyaset üstü, sporun birleştirici gücü ve barışa olan katkısı ile değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

banner
banner
İLGİLİ HABERLER
banner
banner
DİĞER İÇ HABERLER HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.