×
banner
banner
banner
Ana Sayfa İÇ HABERLER
banner
Karpazlı eylemciler Başbakan Tatar ile görüştü: "Sorunların ciddiyetinin farkındayız"

Karpazlı eylemciler Başbakan Tatar ile görüştü: "Sorunların ciddiyetinin farkındayız"

Giriş Tarihi: 02/08/2019
15:05
Karpazlı eylemciler Başbakan Tatar ile görüştü: "Sorunların ciddiyetinin farkındayız"
Hak aramak Karpaz'dan Lefkoşa'ya gelen Karpaz halkının eylemi sürüyor...
Kıbrıs Postası – Nadire Bahadi

14.30 - Yenierenköy Belediye Başkanı ve bölge muhtarları Başbakan Ersin Tatar ile görüştü.

Yeşilırmak Karpaz bölgesi ile ilgili sorunları dile getirip taleplerde bulunurken, Karpaz'ın yıllardan beri her hükümet döneminde üvey evlat muamelesi gördüğünü dile getirdi.

Yeşilırmak'ın taleplerini dinleyen Başbakan Tatar diyaloğun önemine dikkat çekerek, sıkıntıların dile getirilmesinin önemli olduğunu belirtti. Sorunların ciddiyetinin farkında olduklarını belirten Tatar, yol sorununa ilişkin son yıllarda ulaşım adına çok iyi projelerin hayata geçirilip tamamlandığını ve bölgenin ülkenin başka bölgesindeki insanlara açıldığını, yapılanlar için de hakkın teslim edilmesi gerektiğini belirtti. Belediye ve muhtarlarla işbirliği içerisinde halkın refah ve esenliği için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Tatar, diyaloğun devam etmesini temenni ettiğini belirtti.

12.40 – Eylemcilerin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan ile gerçekleştirdiği görüşme tamamlandı.

Görüşmeler sonucunda Atakan, Karpaz'a 2 yol projesi ile ilgili söz verdi. Atakan, yetkili makamlardan gerekli kaynak sağlandığı anda projelerin hayata geçeceğini belirtti. Atakan söz konusu projelerle ilgili tarih belirtmedi.

Eylemcilerin yeni adresi Sağlık Bakanlığı...

12.15 - Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan bölge muhtarları ile toplantı düzenledi. Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak yollarla ilgili taleplerini bir kez de toplantıda Bakan Atakan'a aktardı.

Görüşmeler sonucunda yol projeleri için kaynak sıkıntısı yaşadığı belirtilirken Bakan talep üzerine kazaların önlenmesi amacı ile Karpaz bölgesinde hız tespit kamerası sayısını artırma sözü verdi.

Bakan Atakan, "Gerekli kaynaklar verildiğinde bölgede projeler yapılmaya başlanacak" dedi.

11.45 - Karpaz halkı Başbakanlık binası önüne gelerek silah çelenk bırakmak istedi fakat polis engeliyle karşılaştı. Eylemcilerle polis arasında kısa süreli tansiyon yükseldi.

Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak, Başbakanlık önüne siyah çelenk bıraktı.

11.20 - Ulaştırma Bakanlığı'na yürüyen eylemciler bakanlık kapısına siyah çelenk bıraktı.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak açıklama yaparak yol sorunu ile ilgili taleplerini iletip sorunlarını aktardı ve bölge halkının mağduriyetini dile getirdi.

Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile görüşme talebi üzerine bakan Atakan'ın gelmesi bekleniyor...

10.35 -
Eylem için Lefkoşa'ya gelen Karpaz halkı İçişleri Bakanlığı önünde Bakan Ayşegül Baybars ile görüşme yaptı.

Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak, taleplerini Bakan Baybars'a iletirken, Baybars gerek halkın bucak hizmetleri talepleri gerekse emirname değişikliği ile ilgili taleplerini cevapladı.

BAYBARS: "ÇALIŞMALAR ZATEN DEVAM EDİYOR. BİRAZ ZAMAN VERİN."

İçişleri Bakanı Baybars, Karpaz halkının taleplerini dinledikten sonra çalışmaların devam ettiğini sadece biraz zamana ihtiyacı olduklarını belirtti.

banner
banner
banner
banner
DİĞER İÇ HABERLER HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.