Girne Tapu Dairesi çalışanları iş bıraktı: "Arkadaşlarımız suçsuz, haksızlığa uğradılar"

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.06

8.17

$

6.97

Girne Tapu Dairesi çalışanları iş bıraktı: "Arkadaşlarımız suçsuz, haksızlığa uğradılar"

Girne Tapu Dairesi çalışanları iş bıraktı: "Arkadaşlarımız suçsuz, haksızlığa uğradılar"

Sahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili tutuklanan Girne Tapu Dairesi'nden 3 çalışanın, 'haksız yere tutuklandığını' ve 'suçsuz olduğunu' iddia eden Girne Tapu Dairesi çalışanları iş bırakarak, davanın görüşüldüğü Girne Kaza Mahkemesi'ne gitti, arkadaşlarına destek belirtti.

Girne Tapu Dairesi çalışanları iş bıraktı: "Arkadaşlarımız suçsuz, haksızlığa uğradılar"
A- A A+
Kıbrıs Postası

Sahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili olarak süren soruşturmada Mehmet Eminoğlu ve Serdar Özbekoğlu'nun tutukluluk süreleri devam ederken, Girne Tapu Dairesi'nden 3 personelin tutuklanarak "sahte evrakı dikkatsizce alarak, işlem koymakla" suçlanması, daire personelinin iş bırakma eylemine neden oldu.

Tutuklanan iş arkadaşlarına destek vermek isteyen Girne Tapu Dairesi çalışanları, iş bırakma eylemi gerçekleştirerek, davanın görüşüldüğü Girne Kaza Mahkemesi'ne gitti, yaşananları protesto ederek asıl suçluların 'sahte evrakla üzerlerine mal geçiren Mehmet Eminoğlu ve Serdar Özbekoğlu olduğunu' söyledi.

Girne Tapu Dairesi çalışanları, iş arkadaşlarının suçsuz olduğunu ve haksızlığa uğradıklarını belirterek, dairede her gün yüzlerce işlem yapıldığını, ciddi bir yoğunluk yaşandığını, bu nedenle de sahte evrakların gözden kaçmış olabileceğini iddia etti.

GİRNE TAPU DAİRESİ'NDE BİR GÜNLÜK UYARI GREVİ

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN) Girne Tapu Dairesi'nde uyarı amaçlı bir günlük grev kararı aldıklarını duyurdu.

HAK-SEN'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Sendikamız, Girne Tapu Dairesi'nde son günlerde yaşanmasını istemediğimiz konulardan dolayı bir günlük uyarı grev kararı almıstır.

Sistemin eksikliklerine, çalışan haklarının tümünün korunması için gerekli yasal değişikliklere dikkat çekmek için uyarı grevi yapıyoruz. Amacımız yargıya müdahale etmek değil, sistemin aksaklıklarını vurgulamaktır. Yaşanan sıkıntıların yanında, personel eksikliği gibi konularda da HAKSEN olarak çalışanın yanında olacağız.

Konuyu İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars'a ilettik. Gerekli görüşmeleri en hızlı şekilde gerçekleştirip, çözüme katkı koyacağız."

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER