Tatar: "Kaynak akışının 2020'de zamanında yapılması önemli"

loading
12 Temmuz, Pazar
£

8.66

7.76

$

6.86

Tatar: "Kaynak akışının 2020'de zamanında yapılması önemli"

Tatar: "Kaynak akışının 2020'de zamanında yapılması önemli"

Başbakan Tatar, Meclis'te ekonomi ve güvenlik üzerine yaptığı konuşmada dövizdeki hareketlenmelerin ekonomiyi etkilediğini fakat Türkiye'den yapılacak kaynak akışının 2020 yılında zamanında yapılmasının önemli olduğunu kaydetti.

Tatar: "Kaynak akışının 2020'de zamanında yapılması önemli"
A- A A+
Başbakan Ersin Tatar, ekonomik olarak ülkenin düzlüğe çıkmasını önemsediklerini söyleyerek, ekonomik protokolün geç imzalanmasından dolayı aksayan çalışmaların devam etmesi için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

"DÖVİZDEKİ DURUM DA EKONOMİYİ ETKİLİYOR"

Dövizdeki durumun da ekonomiyi etkilediğine işaret eden Tatar, faizlerin yüzde 16'lar seviyesine düşürülmesinin ekonomiye ivme kazandıracağını belirtti.

"KAYNAK AKIŞININ 2020'DE ZAMANINDA YAPILMASI ÖNEMLİ"

Ekonomik tabloya bakıldığında ülkedeki yatırımların artacağının söylenebileceğini kaydeden Tatar, kaynak akışının 2020'de zamanında yapılmasının önemine vurgu yaptı.

"TEŞVİK PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR"

Ekonomide 2020 yılında büyüme olacağını dile getiren Tatar, teşvik programlarının devam ettiğini söyledi ve doymuş sektörlere daha çok teşvik verilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Üretmek ve gelişmek için de nasıl katma değer yapılması gerektiği konusunda da çalışma yaptıklarını söyleyen Tatar, Maliye Bakanlığı verilerine göre de ekonomik olarak 2020 yılında çok daha fazla verim alınacağını belirtti.

Tatar, sivil hizmet görevlisi ve polis alımı konusuna da değinerek, ülkenin güvenliği ve huzuru için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

"TEKNOLOJİ VE ALTYAPIYA YAPILACAK YATIRIMLA ÜLKE GÜVENLİĞİ ARTIRILACAK"

Başbakan Ersin Tatar, polis alarak insan kaynaklarına yapılacak takviyenin yanı sıra teknoloji ve altyapıya yapılacak yatırımla ülke güvenliğinin artırılacağını söyledi. Türkiye'den trafik konusunda eğitim vermek üzere getirilen uzmanlarının polis teşkilatına destek verdiğini kaydeden Tatar, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'nın desteğiyle de güvenliğin sağlanması konusunda çalışmalar yapılacağını belirtti.

Konut, turizm ve eğitim sektöründe lokomotifi sağlamak olduğunu söyleyen Tatar, yapılan düzenlemelerle öğrenci sayısının yüz binin üzerinde olmasının ve turizmde de yatak kapasitesinin artmasıyla sektörün önünün açılmasının önemini vurguladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER