Çalışma Bakanı Sucuoğlu, Hayvancılar Birliği heyetiyle görüştü

loading
24 Eylül, Perşembe
£

9.73

8.90

$

7.62

Çalışma Bakanı Sucuoğlu, Hayvancılar Birliği heyetiyle görüştü

Çalışma Bakanı Sucuoğlu, Hayvancılar Birliği heyetiyle görüştü

Çalışma Bakanı ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sucuoğlu, Hayvancılar Birliği heyetiyle bir araya geldi.

A- A A+

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Mustafa  Naimoğulları başkanlığındaki Kıbrıs Türk Hayvan Yetiştiricileri ve Üreticiler Birliği heyetini  kabul etti.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları,  hayvancıların  yaşadığı sıkıntıları Bakan Sucuoğlu ile paylaşarak;   sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları konusunda Çalışma Bakanı’ndan destek istedi.

Binlerce hayvancının ekonomik sıkıntılardan dolayı  sosyal haklarıyla ilgili yatırımlarını yapamadığını ve emekli olamadığını söyleyen Naimoğulları, hayvan üreticilerinin  sosyal yardım maaşına başvurmak zorunda kaldığını ifade etti.

Çok zor ve riskli bir sektörde çalıştıklarını kaydeden Naimoğulları,  hayvan üreticilerinin sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımlarının  desteklenmesi ve  sektörde gençlerin önünün açılması için teşviklerin sağlanması amacıyla Çalışma Bakanlığı ile her türlü  işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da  ekonomik nedenlerle kendisinin veya çalışanının sigorta primini ödeyemeyen işverenler için  hazırladıkları Sigorta Affı’nın  Meclis Komitesi’nde görüşüldüğünü, affın yürürlüğe girmesiyle  2000-2019 yılları arasındaki dönemi kapsayacağını açıkladı.

Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi Tüzüğü kapsamında, Bakanlığın  Yerli İstihdam Teşvik Fonu’na  her yıl yaklaşık  80  milyon  kaynak aktarıldığını, bu rakamın yerel işgücü istihdamını desteklemek ve güçlendirmek için kullanıldığını belirten Bakan Sucuoğlu,  fonun hedefine ulaşması için hayvancılar ve çiftçilerin de  fon kapsamına alınabileceğini söyledi.

Özellikle hayvancılık sektörünün önünün açılması ve gençlerin istihdam edilmesi için  nasıl bir yol izlenebileceği konusunda , Birlik ile işbirliği içinde çalışmaya hazır olduklarını ifade eden Sucuoğlu;  hayvancılık sektöründe  çalışan sayısı, çalışanların  yaş ortalaması ve hayvan üreticilerine ne  tür kolaylıkların sağlanabileceği yönünde Bakanlık olarak   çalışma başlatacaklarını sözlerine ekledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER