Özkıraç işe girenlerin isimlerini açıkladı: "Torpil mekanizmasına şiddetle karşıyız"

loading
11 Temmuz, Cumartesi
£

8.66

7.76

$

6.86

Özkıraç işe girenlerin isimlerini açıkladı: “Torpil mekanizmasına şiddetle karşıyız”

Özkıraç işe girenlerin isimlerini açıkladı: “Torpil mekanizmasına şiddetle karşıyız"

İşe giren 8 kişiyi de açıklayan Özkıraç, birkaç siyasetçinin telefonla kendisini aradığını ama telefonu yüzlerine kapattığını kaydetti.

Özkıraç işe girenlerin isimlerini açıkladı: “Torpil mekanizmasına şiddetle karşıyız"
A- A A+

Kıbrıs Postası

Kıbrıs Postası TV'de yayınlanan Canan Onurer’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabahın Haberleri’ Programına konuk olan EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, KIB-TEK çağrı merkezindeki münhalle ilgili açıklamalarda bulundu. İşe giren 8 kişiyi de açıklayan Özkıraç, birkaç siyasetçinin telefonla kendisini aradığını ama telefonu yüzlerine kapattığını kaydetti.

“ÇAĞRI MERKEZİ ÇOK KRİTİK BİR BİRİMDİR”

“6 Eylül 2019’da enerjiden sorumlu bakanla bir protokol imzaladık” diyen Özkıraç, bu protokolde dört maddenin olduğunu söyledi ve bu maddelerden birinin ise istihdamla ilgili olduğunu belirtti.

Özkıraç, “Çağrı merkezine, Teknecik’e istihdamlarla ilgiliydi. Süreyi biraz uzattılar bütün ısrarlarımıza rağmen. Ancak Teknecik Elektrik Santrali üretim merkezidir. Çağrı merkezi de çok kritik bir birimdir bizim için. Yani halkla sürekli temasta olan bir birimdir ve iyi bir birimdir” dedi.

Sendikanın büyük baskıları sonucu geçen hafta bu sınavın yapıldığına dikkat çeken Özkıraç, yönetim kurulunun almış olduğu kararın uygulamaya konduğunu kaydetti.

“TORPİL MEKANİZMASINA ŞİDDETLE KARŞIYIZ”

“Münhal 8 tane çağrı merkezi memuruydu. ODTÜ’de yapılmıştı. Hiçbir KIB-TEK mensubu, hiçbir siyasetçi o koridorlarda bulunmamıştır. Sadece sendikamızı temsilen iki tane arkadaşımı ben yönetim kurulundan oraya gözlemci olarak gönderdim. Sınavı yapan hocaları da tanıyorum. Düzgün. Zaten ODTÜ dendiği zaman buradaki ticari üniversitelere benzemez” diyen Özkıraç, 38 insanın bu sınava girmeye hak kazandığını ifade etti.

Kendilerini tanıyan herkesin de bileceği gibi torpil mekanizmasına şiddetle karşı olduklarını vurgulayan Özkıraç, “Bu sınavda ve bu mülakatta ister UBP’li ister CTP’li ister radikal sol her kesimden insan Teknecik Elektrik Santrali’ne hakkı olan girmiştir. Bunun da sigortası EL-SEN’dir. Ben ve genel sekreterim sınavdan sonraki mülakatta bizzat bulunduk. Görüşlerimizi de söyledik” dedi.

“TELEFONU YÜZLERİNE KAPATTIM”

Bir-iki siyasetçinin telefonla kendilerini aradığına dikkat çeken Özkıraç, “Telefonu yüzlerine kapattım ben. Nota bakarız, mülakata bakarız. Öyle işe alırız. Ve bu 13 kişi içerisinde hem sınavdan en başarılı olan 8 kişi mülakatta da başarılı olan 8 kişi çağrı kurumuna işe başlamıştır. 13 kişi değil o sözüm ona gazetenin dediği gibi. 38 kişi diyor o gazete. Saçma sapan şeyler yazıyor. 38 kişi sınava girmeye hak kazanmıştır. Sınavla ilgili yasa dışı bir durum yok. 38 kişi yazıyor. 2 kişi işten atılıyor. Durum budur” dedi.

İşe giren 8 kişiyi de canlı yayında açıklayan Özkıraç: “Gölge Zilci, Mustafa Yenigüç, Selçuk Özikiz, Ahmet Çağana, İlke Sözdemir, Ceylan Nazlı, Dilek Yanık, Salih Sabri.”  

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER