Bakan Sucuoğlu, İşverenler Sendikası ile görüşecek…

loading
8 Temmuz, Çarşamba
£

8.61

7.73

$

6.86

Bakan Sucuoğlu, İşverenler Sendikası ile görüşecek…

Bakan Sucuoğlu, İşverenler Sendikası ile görüşecek…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Yerli işgücü istihdamının desteklenmesi için halen uygulanan teşviklerin çeşitlendirilmesi ve yaygınlaştırılması ve kaynakların stratejik bir planlama ile KKTC ekonomisine kazandırılması adına çalışmalarını çeşitli programlar üzerinden sürdürüyor.

Bakan Sucuoğlu, İşverenler Sendikası ile görüşecek…
A- A A+

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu bu çerçevede, mevcut uygulanan işgücü teşviklerinin yanında, 2020 yılı içerisinde düzenli prim ödeyen, primlerini gerçek kazançlar üzerinden ödeyen işverenlere iş verenlere yönelik yeni teşvikler  konusunu görüşmek ve fikir  alışverişinde bulunmak üzere İşverenler Sendikasını toplantıya davet etti. 

KKTC İstihdamına Doğrudan Teşvik  Programı’nın  2020 yılı sonuna kadar hayata geçirilmesi  yönünde çalışmalar devam ederken teşvikler ihtiyaçlara göre yeniden şekillenecektir.

KKTC İstihdamına Doğrudan Teşvik  Programı;

  1. 1.Yeni İstihdama Tam Sosyal Güvenlik  Desteği
  2. Yerli İş gücüne süreli Ücret Desteği
  3. Kalkınmaya katkı ve düzenli prim ödeyenlere prim teşviği,
  4. Mesleki Teknik okul öğrencilerinin ve mezunlarının sanayi sektörüne kazandırılması ve Kümeleme vasıtası ile kadın girişimciliğinin ve istihdamının artırılmasına yönelik teşvik politikaları, olmak üzere 4 ana  hedeften oluşmaktadır. Sigorta primi işveren  hissesinde belirlenecek oranlarda indirim yapılması gibi farklı çalışmalar da yapılmaktadır. Yine işsizlik ödeneği alan işçileri işe alan işverenlere prim teşviki ve ücret desteği verilmesi gibi çalışmalar yine işverenler Sendikası ile ortaklaşa yürütülmektedir.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER