Özyiğit: "Hükümet hatalı kararlarında ısrar ediyor"

loading
2 Haziran, Salı
£

8.41

7.48

$

6.70

Özyiğit: "Hükümet hatalı kararlarında ısrar ediyor"

Özyiğit: "Hükümet hatalı kararlarında ısrar ediyor"

Hükümetin hatalı kararlarında ısrar ettiğine dikkat çeken TDP Başkanı Cemal Özyiğit, hatta daha büyük hataların yapıldığını ifade etti.

Özyiğit: "Hükümet hatalı kararlarında ısrar ediyor"
banner
A- A A+

Kıbrıs Postası - SOSYAL MEDYA

Bütün iyi niyetli önerilerine rağmen, hükümetin hatalı kararlarda ısrar ettiğini belirten TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, hükümetin daha büyük hatalar yaptığını dile getirdi.

Cemal Özyiğit, “Birincisi, tüm uyarılara rağmen Hükümet, bu zor şartlarda bile her türlü riski göze alarak halkın sağlığı için canla başla uğraşan Belediye Çalışanlarından kesinti yapılması için Belediyelere yapılan devlet katkısından yüzde 25 kesinti yapmıştır” dedi.

Hükümetin Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılan su parası ödemelerini bile ötelemediğini ifade eden Özyiğit, bunun sonucunda belediyelerden kesildiğini kaydetti.

“ISRARLA KESİNTİ YAPIYORLAR”

Özyiğit şöyle devam etti: “Açıkçası bu yaklaşım, kısa bir süre sonra Belediyeleri canla başla yapmakta oldukları görevlerinde çok zora sokacaktır.”

Cemal Özyiğit, hükümetin, Koronavirüse karşı halkın sağlığı ve esenliği için görev yapmakta olan Doktorlar, Sağlık çalışanları, Polisler, Gardiyanlar, Gümrükçüler ve diğer elzem hizmet görevlilerinin maaş ve ücretlerinden de ısrarla kesinti yaptığına dikkat çekti.

“ÇÖZÜM ÜRETMEKTEN ACİZSENİZ NE DEYİM?”

Cemal Özyiğit açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Hükümetin başı Sn. Başbakan, hayvan üreticilerinin elinde kalan sütler için T.C. ile görüşmeler yaptıklarını ve sorunu çözeceklerini belirtmiştir. Allah aşkına, bunun için bile çözüm üretmekten acizseniz ne deyim? Oysa çözüm kolay.

İlgili kurumlar sütü alıp işlemeye devam edecekler ve hazırlanacak her gıda yardım paketine hane halkının birey sayısını gözeterek yeterli miktarda süt paketi de konacak. Yine de elde kalırsa, bizim Bakanlık dönemimizde başlatılan "okul sütü uygulaması" devam ettirilebilir ve tüm öğrencilerimizin evlerine süt gönderilebilir. Böylece onların da sağlıklı beslenmesi için gereken yapılmış olur.”

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER