Zaroğlu: "Yerli üretici desteklenmeli"

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.11

8.20

$

6.97

Zaroğlu: “Yerli üretici desteklenmeli”

Zaroğlu: “Yerli üretici desteklenmeli”

YDP Milletvekili Zaroğlu, meclisteki konuşmasında, yerli üreticinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Zaroğlu: “Yerli üretici desteklenmeli”
A- A A+

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Milletvekili Bertan Zaroğlu Meclis Genel Kurulu’nun dünkü birleşiminde yaptığı konuşmada son covid hastasının taburcu edildiğini ancak bunun “tehlike ortadan kalktı” gibi algılanmaması gerektiğini belirtti.

Zaroğlu sağlık çalışanlarına, sağlık alanındaki eksiklikleri özverileriyle kapatmaya çalıştıkları için teşekkür etti.

Bertan Zaroğlu açılma kararıyla birlikte sosyal mesafe önlemlerinin gereken şekilde hayata geçmediğinin görüldüğünü dile getirerek denetim mekanizmasının işlemediğini söyledi.

“EKONOMİK ANLAMDA CİDDİ ÇÖKÜŞ VAR”

Zaroğlu ekonomik açıdan da ciddi manada çöküş yaşandığını dile getirdi.

Esnafın bu açılma sürecinde beklediği satışları yapamadığını anlatan Zaroğlu “Evet insanlar sokakta ancak ortada para yok, bir haftadır neredeyse siftah yapamayan esnaf var” dedi.

Bu kişilerin evlerine para götüremediğini söyleyen Zaroğlu bunun nedeninin satın alma gücünün azalması olduğunu kaydetti. 

“Her şey nasıl normalleşir” sorusuna kimsenin verecek yanıtı olmadığını dile getiren Zaroğlu işyerlerinin eskisi gibi satış yapmasının çok mümkün görünmediğini belirtti.

En geç bir ay içerisinde piyasaya, ihtiyacı olan sıcak para akıtılmazsa, sistemin çökme noktasına geleceğini söyleyen Zaroğlu hükümetin bu dönemde satış yapamayan esnafla ilgili nasıl bir plan yaptığı konusunda hiçbir açıklama olmadığını kaydetti.

Devletin yapısal reformlar için düğmeye basması gerektiğini söyleyen Zaroğlu sadece Türkiye’den gelecek kaynakla bu durumun atlatılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Zaroğlu bu noktada devletin inşaat, eğitim, turizm sektörleri konusunda radikal adımlar atması gerektiğini kaydetti.

Sektörel açılımlar konusunda adil şekilde hareket etmek gerektiğini dile getiren Zaroğlu hükümetin koordinasyon sağlaması gerektiğini belirtti. 

Güzellik salonlarının sıkıntılarına işaret eden Zaroğlu bu iş kolunun şikayetlerinde haklı olduğunu belirtti ve Türkiye’de yapılan uygulamayı örnek verdi. 

“YERLİ ÜRETİCİ DESTEKLENMELİ”

Zaroğlu yerli üreticinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun sosyal güvencesi olmayanlara iki ay boyunca belirli bir miktarda yatırım yapılacağını açıkladığını dile getiren Zaroğlu öte yandan ilgili yasada salgın hastalıklar sonucunda sosyal güvencesi olmayanlara altı ay sosyal yardım yapılması yönünde bir madde olduğuna değindi.
Zaroğlu bunun neden yeni bir açılım gibi ifade edildiğini sordu. 

Zaroğlu ayrıca altı ay verilen bir hakkın iki aya çekilerek hakların geriletilmesi anlamına geleceğini anlattı. Zaroğlu “Mazluma şefkatlı, zalime kudretli olması gereken devlet, hakkı olmayan müracaatlara devletin demir yumruğunu göstermeli” dedi. 

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER