Şafaklı: "Hızla Cumhurbaşkanlığı seçimi, ardından da erken seçime gidilmeli"

loading
24 Eylül, Perşembe
£

9.79

8.97

$

7.70

Şafaklı: “Hızla Cumhurbaşkanlığı seçimi, ardından da erken seçime gidilmeli”

Şafaklı: “Hızla Cumhurbaşkanlığı seçimi, ardından da erken seçime gidilmeli”

Şafaklı, hükümetin altı boş bir başarı destanı övgüsü içinde olduğunu, “başarının ölçüsü pandemiye hazırlık durumudur” sözleriyle değerlendirdi ve son yaşanan olaylarla da hükümet güveninin tamamen silindiğini vurguladı. Şafaklı’ya göre hızla Cumhurbaşkanlığı seçimi, ardından hükümet değişimi için de erken seçime gidilmeli…

A- A A+

Kıbrıs Postası - VATAN MEHMET

Ekonomist Prof. Dr. Okan Veli Şafaklı, hükümetin altı boş bir başarı destanı övgüsü içinde olduğunu, “başarının ölçüsü pandemiye hazırlık durumudur” sözleriyle değerlendirdi ve son yaşanan olaylarla da hükümet güveninin tamamen silindiğini vurguladı.

Yeni ekonomik pakete ilişkin ise Şafaklı, “Hedef, eylem birlikteliği yok… Yaz kızım, yaz kızım bunu da şeklinde bir paket. Tüm ödemeleri yapalım yaklaşımı var doğru ama bu ülkede paket program yapmanın başarı şansı paydaşlarla bir arada olmaktır. Kurumsal yönetişim dediğimiz şey de budur. Şapkadan çıkarır gibi paket olmaz. Muhtemelen paydaşlar da muhtıra hazırlığındadır.” değerlendirmesini yaptı.

“BİR RAPORU YAZMAKTAN ACİZİZ”

Genç TV ekranlarında konuşan Ekonomist Okan Veli Şafaklı; “Bir başarı destanı yazılmak istendi. Bir başarı var doğrudur ancak hükümetin başarı kriteri salgına hazırlık durumudur. Sibel Siber’in istifası… Türkiye’nin riskli ülke olmasına rağmen gelişlerin serbestleşmesi… Rumların itirazı zaten ‘sizin şeffaflığınıza’ güvenemiyoruz, şeklinde idi. İkinci dalgaya hazırlık ölçüsünde pandemide destan yazabilirsiniz… Ortada pandemi hastanesi de yok.

Yoğun bakım ünitemiz kaç tane? Başarı hikayemiz nerede? Bir raporu yazmaktan aciziz. Son yaşanan hadiseler de güveni yerle yeksan eden bir ortam yaratmıştır” dedi.

HALA KONUŞABİLEN BİR ESKİ TURİZM BAKANI…

UBP'yi HP yanında basireti bağlanmış bir görünüm içinde seyrettiğini de sözlerine ekleyen Şafaklı, “Hala konuşabilen bir eski Turizm bakanı var. ‘Tatar Ramazan’ rolünde Serdar Bey de polis raporunu okuyunca bu komedi nasıl sürecek. Daha ben bu süreçte İçişleri Bakanının konuştuğunu dahi görmedim. Esas istifa etmesi gereken tepe kadro olması gerekirken neler olduğunu gördük. Yaşananlarla hiçbir ilgisi olmayan Çalışma Bakanının adı gündeme geldi… Dokunulmazlığı kaldıralı nice geçmiş birinin de hala davasının görülmemiş olduğunu gördük. Önce hızla Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ardından da genel seçimi yapmamız lazım. Bu ortamda ülke bir yere gidemez.” ifadelerini kullandı.

YENİ EKONOMİK PAKET, ‘YAZ KIZIM BUNU DA’ ŞEKLİNDE

Yeni ekonomik pakete ilişkin ise Şafaklı, “Hedef eylem birlikteliği yok… Yaz kızım, yaz kızım bunu da şeklinde bir paket. Tüm ödemeleri yapalım yaklaşımı var doğru ama bu ülkede paket program yapmanın başarı şansı paydaşlarla bir arada olmaktır. Kurumsal yönetişim dediğimiz şey de budur. Şapkadan çıkarır gibi paket olmaz. Muhtemelen paydaşlar da muhtıra hazırlığındadır.” değerlendirmesini yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER