Hasan Akyiğit "İstenmeyen adam" ilan edildi: Terfi sözüyle personeli polise şikâyet ettiği iddia ed

loading
26 Ekim, Pazartesi
£

10.53

9.56

$

8.09

Hasan Akyiğit “İstenmeyen adam” ilan edildi: Terfi sözüyle personeli polise şikâyet ettiği iddia ediliyor…

Hasan Akyiğit “İstenmeyen adam” ilan edildi: Terfi sözüyle personeli polise şikâyet ettiği iddia ediliyor…

EL-SEN tarafından “istenmeyen adam” anlamına gelen “persona non grata” ilan edilen KIB-TEK Müdür Yardımcılarından Hasan Akyiğit’in, KIB-TEK Yönetim Kurulu toplantısına “terfi sözüyle” katıldığı iddia edildi. Akyiğit’in ayrıca, binlerce lira borcu olan kuruluşların şalterlerini indiren personeli polise şikayet eden isim olduğu da ortaya çıktı.

Hasan Akyiğit “İstenmeyen adam” ilan edildi: Terfi sözüyle personeli polise şikâyet ettiği iddia ediliyor…
A- A A+

Kıbrıs Postası - ERTUĞRUL SENOVA

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), KIB-TEK Genel Müdür Yardımcılarından Hasan Akyiğit’i “istenmeyen adam” anlamına gelen “persona non grata” ilan etti.

EL-SEN’in resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Akyiğit’in sendika üyeliğinin de sendika yönetimi tarafından oybirliğiyle 9 aylığına dondurulduğu açıklandı ancak bu kararın ne amaçla alındığı açıklanmadı.

YÖNETİM KURULU, AKYİĞİT SAYESİNDE TOPLANDI

Konuyu araştıran Kıbrıs Postası, “KIB-TEK’e yüz binlerce lira borcu olan ancak ödeme yapmayan kurum ve kuruluşların elektriklerini kesen sendikaya örgütlü personelin polise şikayet edilmesi” ve “yüksek borcundan dolayı kesilen elektriklerin yeniden bağlanması” kararlarının alındığı KIB-TEK Yönetim Kurulu toplantısının, “istenmeyen adam” olarak ilan edilen Akyiğit sayesinde toplanabildiğini öğrendi.

MÜDÜR YA DA YARDIMCISI OLMADAN TOPLANAMIYOR

KIB-TEK Yönetim Kurulu, ya kurumun Genel Müdürü ya da ona vekâleten bir Müdür Yardımcısı olmadan toplanarak karar üretemiyor.

GENEL MÜDÜR AHMET DARGIN KATILMAYI REDDETTİ

Elde edilen bilgilere göre dün gerçekleşen ve toplumun tepkisine neden olan kararların alındığı toplantıya, Halkın Partisi’ne mensup Yönetim Kurulu üyelerinin yanında, KIB-TEK Genel Müdürü Ahmet Dargın ve Akyiğit dışındaki diğer Müdür Yardımcıları katılmayı reddetti.

İDDİA… “AHMET DARGIN’IN YERİNE SENİ ATAYALIM”

Bir iddiaya göre Akyiğit’in toplantıya katılma sebebi, “mevcut Genel Müdür Ahmet Dargın’ı görevden alarak kendisini bu göreve atayacaklarına ilişkin bir söz alması” olduğu ifade ediliyor.

PERSONELİ POLİSE AKYİĞİT ŞİKAYET ETTİ

Öte yandan Akyiğit’in eleştiri oklarının hedefinde olmasındaki bir diğer neden ise, “yüksek borçluların şalterlerini indiren personeli polise şikayet eden isim olması” olarak belirtiliyor.

NE OLMUŞTU?

Dün öğle saatlerinde polis nezaretinde toplanan ve Halkın Partisi’ne mensup üyelerin katılmadığı ifade edilen söz konusu Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararları içeren bir metin basına yansıdı.

“Sendikanın Yetkisiz Kestiği Elektrikler Hakkında Karar” adı altında yayınlanan belgede dikkat çeken kararlar mevcut:

  • Elektrik enerjisi kesme işlemi, izinsiz bir şekilde yapılması nedeniyle yasa dışı.
  • Yetkisiz kesilen elektrikler, saat 20.00’ye kadar geri bağlanacaktır.
  • KIB-TEK Merkez Nöbetçi Amiri, saat 20.00’ye kadar konuyla ilgili Polis Genel Müdürlüğü’ne şikayette bulunacaktır.
  • Yönetim Kurulu’nun kararları yerine getirilmezse, kararı yerine getirmeyenler veya yerine getirilmesine mani olanlar Polis Genel Müdürlüğü’ne bildirilecektir.

EL-SEN GREV KARARI ALDI... 

Öte yandan EL-SEN Genel Sekreteri Ersan Kaşif, yaşananlar üzerine greve gitme kararı aldıklarını duyurdu. Kaşif, söz konusu grevin Pazartesi sabah saat 07.30’a kadar tüm bölge amirliklerinde geçerli olacağını ifade etti. 

KURUM, SÖZ KONUSU EYLEM SAYESİNDE 1 SAATTE 13 MİLYON TL TAHSİLAT YAPTI

Sendikada örgütlü çalışanların söz konusu eylemi neticesinde kurumun, 1 saatlik sürede 13 milyon TL’ye yakın tahsilat yaptığı ifade ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER