İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

CTP Gençlik Örgütü: “İş cinayetlerini önleme görevi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile hükümetin...”

CTP Gençlik Örgütü: “İş cinayetlerini önleme görevi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile hükümetin...”

CTP Gençlik Örgütü, her  gün işçilerin, aşırı kâr hırsı ve ranta dayalı, sermaye odaklı, sosyal devlet anlayışından yoksun politikalar güden iktidarların ısrarla alınmayan önlemleri nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti.

Yayın Tarihi: 26/10/20 13:52
okuma süresi: 3 dak.
CTP Gençlik Örgütü: “İş cinayetlerini önleme görevi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile hükümetin...”
A- A A+

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü’nün yazılı açıklamasında iş cinayetleri nedeniyle adada her yıl onlarca işçinin yaşamını yitirdiği belirtilerek, “İş cinayetlerini önleme sorumluluğu ve görevi başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmak üzere hükümetlerin görevidir. Bu olanlar iş kazasından öte iş cinayetidir.” İfadeleri kullanıldı.

İş kazalarını önlemek için yapılan düzenlemeler ve alınan önlemlerin yetersiz olduğuna dikkat çekilen açıklamada,  “Avrupa Birliği toprağı olmakla birlikte, bu yaşananlar bizlere AB müktesebatı dışında izole olduğumuz bir ülke gerçeğini ve utancını yaşatıyor.” ifadeleri kullanıldı.

“Ülkemizdeki yaygın denetimsizlik, taşeron sistemi ve ekonomik kriz işçilerin yaşamını daha fazla zorlaştırıyor” denilen açıklamda şu görüşler yer aldı:

“Emekçilerin örgütsüz olduğu adamızda işçi ölümleri maalesef sıradanlaşıyor. Her gün emekçilerin karşılaştığı büyük küçük iş kazaları kanıksanır hale gelmiş durumda. Yaşam hakkını korumak bu köhnemiş düzeni yıkıp, yerine sosyal devlet ilkelerini hakim kılmakla mümkündür. Bildiğimiz bir şey var ki örgütlü mücadele vermekten başka seçeneğimizin olmadığıdır.

CTP Gençlik Örgütü olarak işçi sağlığı ve işçi güvenliği tedbirlerinin alınacağı ve etnik köken ayırt etmeksizin, hak temelli bir istihdam ve insan onuruna yaraşır, çalışma koşulları için mücadelemizi büyütmeye devam edeceğiz. Tüm emekçileri ve emek örgütlerini CTP Gençlik Örgütü'nün bu onurlu mücadelesine destek vermeye çağırıyor ve yaşamını yitiren işçimizin ailesine başsağlığı diliyoruz."

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.