İÇ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

UBP Mağusa milletvekili adayı Dr. Mehmet Başman, hedeflerini anlattı

UBP Mağusa milletvekili adayı Dr. Mehmet Başman, hedeflerini anlattı

Kıbrıs Postası'na konuşan UBP Mağusa milletvekili adayı Dr. Mehmet Başman, “Halka hizmet yolunda” diyerek UBP Gazimağusa 4.sıradan Milletvekilli adayı...

Yayın Tarihi: 17/01/22 13:55
okuma süresi: 5 dak.
UBP Mağusa milletvekili adayı Dr. Mehmet Başman, hedeflerini anlattı
VATAN Mehmet
A- A A+

Kıbrıs Postası’na hedeflerini ayrıntılarıyla anlatan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Mağusa milletvekili adayı Dr. Mehmet Başman 23 Ocak tarihinden sonra Ulusal Birlik Partisinin tek başına iktidarıyla  gelecek daha güzel günlere inancını dile getirdi…

Kendinizi tanıtır mısınız?

Ben, Gyn.opr.dr. Mehmet Başman.1954 Gelincik KKTC'de doğdum. İlkokulu Gazi İlkokulunda, orta ve liseyi  Gazimağusa Namık Kemal Lisesinde okudum.

1972 yılında İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp fakültesine girdim. Nisan 1978 'de Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1979 - 1983 yıllarında İstanbul Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak İhtisasımı tamamladım.

1983-1986 yıllarında İstanbul özel Vatan Hastahanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Ayrıca " STERİLİTE " ve " Akademik Kariyer" çalışmalarını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastahanesi’nde yaptım.

1986 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine geri döndüm. Başman Doğum kliniğinin sahibiyim. Halen daha kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalışmaktayım.

1983 yılından itibaren sayısız Tıp kongrelerine katıldım.

1993- 1994 yıllarında Vakıflar İdaresi yönetim kurulu üyeliği yaptım.

1998- 1999 yıllarında Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) vakıf yöneticiler kurulunda görev yaptım.

Bir Ulusal Birlik Partili olarak yıllarca Ulusal Birlik Partisi için her zaman aktif olarak çalıştım.

Başman hedeflerini başlıklandırarak Kıbrıs Postası için anlattı, şunları sıraladı;

1-SAĞLIK SİSTEMİ

 A-"Dijital Sağlık Portalının” oluşturulması verimliliği artırmak için, sağlıkla ilgili tüm verilerin toplandığı portalda, Doktorlar, hemşireler, Eczacılar, akıllı binalar, taşınır-taşınmaz envanterler vs. gibi sağlıkla ilgili tüm bilgilerin bulunması çok önemlidir. Ayrıca "e-nabız" gibi Türkiye’de ve dünyada kullanılan bazı dijital sağlık Yazılımlarının kullanılması.

Pandemi döneminde" Evde Sağlık" konusunda portalin önemli bir konusu olacaktır.

Bununla birlikte "Sağlık Turizminde" Ülkemizin Dünya üzerindeki yerini alması için Çalışacağım

B-GENEL SAĞLIK SİGORTASI

Genel Sağlık Sigortası ile ilgili yasa ve tüzüklerin, ihtiyaçlar doğrultusunda yeniden düzenlenmesi

C-ENGELLİ VE YAŞLI BAKIMI

Engelli ve yaşlı bakim hastalarının Rehabilitasyonu ile ilgili yasa ve tüzük çalışmalarının, ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlenmesi.

Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını daha refah bir şekilde sürdürmelerinin sağlanması.

Bunla birlikte bir Eğitim adası olan ülkemizin Sağlık turizminde de dünya üzerinde yerini almasını sağlamak için çalışacağım.

2-TARIM

A-Tarımda "Dijital Tarım Portalı"oluşturarak, "Akıllı Tarım"(Akıllı Köy) kapsamında,iyi tarım teknikleri ve nitelikli hayvancılılk faaliyetlerini düzenliyerek,çiftçinin verimliliği ve refahını sağlamaktır.

B-TARIMDA YASA VE TÜZÜKKER

Tarımda,"Toprak Koruma Yasası","Hal yasası","Tarım Sigorta Sistemleri" gibi yasa ve Tüzüklerin yeniden düzenlenmesi.

C-KOOPERATİFLEŞME

Kooperarifleşme ve e-ticaret.

3-TURİZM

A-Maraş'tan Zafer burnuna kadar, tüm kıyı şeridinin Turizme kazandırılması

B-Ulaşımın iyileştirilmesi

 Sanal Deniz ve Hava Ulaşımı ile ilgili çalışmaların yapılması.

C-Sağlık Turizmi

Pandemi döneminde "Sağlık Turizmi" konusu, Adalarda önem kazanmıştır, bu konuda her türlü yenilikçi açılımın yeniden düzenlenmesi.

D-EKO-TURİZM

Eko turizm'le ilgili projelerin desteklenmesi.

4- EĞITİM

İlk, Orta ve Üniversiteler'in Eğitim sistemlerinun,değişen pandemi koşulları ve İhtiyaçlar doğrultusunda yeniden düzenlenmesi."Ara Eleman" ihtiyacını karşılayacak olan "Meslek Liselerinde"yeni açılımlar yapılması.

5-KÜLTÜR VE SANAT

Kültür ve sanatın, evrensel bir dil olduğu bilinciyle, bir açık hava müzesi olan Ülkemizin, Dünya üzerindeki yerini almasında, yeni projeler ve açılımlar yapılması.

Tüm bu hedeflerimi, Başbakanımız ve Genel Başkanımız sayın Dr. Faiz Sucuoğlu liderliğinde birlik ve beraberlik içinde, anavatan Türkiye ve Dünya ile uyumlu bir şekilde çalışarak, ülkemizde, siyasal istikrar, ekonomik istikrar ve sosyal istikrar sağlanması için çalışacağım.

Bilgi birikimlerimi ve tecrübelerimi, ülkemizin geleceği için kullanacağım. Halka hizmet yolunda Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa 4.sıradan Milletvekilli adayıyım. 23 Ocak tarihinden sonra Ulusal Birlik Partisinin tek başına iktidarıyla gelecek daha güzel günlere olan inancım ile halkımıza en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör