İÇ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

Gençler sordu, Özersay cevapladı

Gençler sordu, Özersay cevapladı

Kıbrıs Postası ve Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi iş birliğinde düzenlenen “Geleceği Konuşuyoruz” programında gençler sordu, 8 siyasi parti başkanı cevapladı. Parti başkanlarından olan HP Genel Başkanı Kudret Özersay sorulan soruları ve verdiği cevapları, canlı aktarım olarak buradan okuyabilirsiniz…

Yayın Tarihi: 19/01/22 23:14
Güncelleme Tarihi: 20/01/22 08:32
okuma süresi: 5 dak.
Gençler sordu, Özersay cevapladı
A- A A+

Kıbrıs Postası ve Kıbrıs Türk Gençlik Kongresi iş birliğinde, Rauf Denktaş Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Geleceği Konuşuyoruz” programı başladı.

Gençlerin soruları ve 8 siyasi parti başkanının cevaplarından oluşan program, Kıbrıs Postası Haber Merkezi tarafından canlı çözümlerle okuyucuya aktarıldı.

Parti başkanlarından olan Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay'a sorulan soruları ve verdiği cevapları, canlı aktarım olarak buradan okuyabilirsiniz…

Program ilk olarak başkanların 5’er dakikalık gençlere hitabıyla başladı.

Özersay, kendisine verilen sürede şu ifadelere yer verdi:

“Buraya en azından nutuk atmaya gelmedim. Hepinizi tebrik ederim. Bu organizasyonu esasen sizler yapıyorsunuz. Sadece bu bile gençler olarak nasıl birtakım seyleri başarabileceğinizi gösteriyor.

PANDEMİ DÖNEMİNDE ORTAK BİR ŞEKİLDE GENÇLERİMİZİ ÜLKEMİZE GETİREBİLDİK

Pandemi döneminde gençlerimiz sıkışıp yurt dışında sıkışıp kalmışken, dünyanın her yerinde insanlar sıkışıp kalmışken, yurt dışında yaşayan gençlerimizi ülkeye sağ salim getirebilmiştik. Sadece bu bile somut bir göstergedir...

GENÇLİĞE ÖNEM LAFLA OLMAZ

Gençlerin siyasete katılımı, ‘gelin lütfen’ diyerek elde edilecek iş değil. Ayrı bir yapı yaratarak bunu teşvik edemeyiz. Doğal gelişmeli...

HP’nin gençlik kolu yok, gençliğe önem lafla da olmaz. Gençlere biçilen rol maalesef slogan atmada ve afiş yapıştırma olarak kaldı.

GENÇLİK, PARTİLERİN BİZZAT BEYİN TAKIMINDA OLMALI

Aslında gençlik, partilerde kotaya da tabii olmamalıdır, bizzat beyin takımında olmalıdır.

Yaş ortalaması en genç parti biziz, bu bir tesadüf değil.

Birlikte başarabileceğimizi görebiliriz örneklerle... Birçok gencimiz kendini ispat etti fakat devlet yeterince sahip çıkmadı.

Geleceğe dönük umudumuzu hayatta tutmalıyız.

Bu salonda izledim ilk sinema filmimi, o kadar büyük geliyordu ki, şimdi öyle bir noktaya geldik ki üniversitemiz vasıtasıyla böyle bir organizasyonu burada yapıyoruz.

80’LERDE ELEKTRİK RUMDAN GELİRDİ, KESİLİNCE ‘RUM ELEKTRİĞİ KESTİ’ DERLERDİ

80’lerde, çocuk yaşta, elektriğin büyük kısmı güneyden gelirdi, Rumlar kesti derlerdi elektrik kesilince...

Bizi yeniden bir karanlığın içine soktular bu yıllarda...

BECERİKSİZ YÖNETİMLER BİZİ 80’LERİN KARANLIĞINA GÖMDÜ

Beceriksiz yönetimler bizi bu noktaya getirdi.

Önümüzdeki süreç; birlikte hareket edilirse, ortak akılla bu ülkenin güzel geleceğini inşa edebiliriz."

Başkanların gençlere hitaplarının ardından soru-cevap kısmına geçildi.

Soru: "Bir önceki 2018 seçimlerinde Halkın Partisi büyük bir ivmeyle mecliste yerini aldı fakat Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki gibi bir sonuç bu seçimde ortaya çıkarsa 24 Ocak'ta ne olacak?

Özersay: “Endişe etme, öyle bir sonuç çıkmayacak, sen de istemiyorsun böyle bir sonucun çıkmasını... Gençler geleceğimizi inşa etme noktasında HP’ye sahip çıkacaktır.

GEÇMİŞ İKİ HÜKÜMETTE DE BİZ HALKIN HAK VE MENFAATLERİNİN SİGORTASIYDIK

Kurulan iki hükümette de HP genel anlamda halkın hak ve menfaatlerinin sigortası olarak görünmüştür. Sağ duyuyu temsil eden ve sabahlara kadar çalışan bir ekipti Halkın Partisi...

Ortaya çıkacak olan sonuç, hükümeti halkın kurduğu bir sonuç olacak. Gelecek hafta itibariyle hükümeti kim kurarsa kursun, bizim kapımızı çalacaktır.

Biz de elimizden gelen çabayı ortaya koyup hükümette yerimizi alacağız.

SANATÇIYA DESTEK OLMAK DEĞİL DE HAKKINI ALMASI İÇİN TELİF HAKKINI GÜNDEME GETİRECEĞİZ

Sanatçılarla ilgili olarak da konuşmak isterim... Sanatçıya destek olmak değil de hakkını alması konusunda telif hakkı meselesini gündeme getireceğiz.

Hakları korumak lütuf gibi görülmemelidir... Sanatçıya değer verilmediği gelişmeler de yaşandı.

Sanatçılar hayatlarına devam edemezken bir yerde filmler çekildi. Biz bu haklar için telif hakkını gündem yapacağız...

“DAHA FAZLA ÇABA SARF ETMEK ZORUNDAYIZ”

Soru: 1983’ten bu yana 40’tan fazla hükümet kuruldu. Ülkemizdeki istikrarsızlığın baş sebeplerinden biri de bu. Farklı öneriler var Sizce çözümü ne?

Cevap: Siyaset anlayışıyla ilgili bir sıkıntı var. Son 1 yıl içerisinde 26 sayısını bulan hükümeti kurar yaklaşımının doğru olmadığını yaşayarak gördük. UBP’nin tek başına iktidara geldiği dönemlerde en derin istikrarsızlıkları yaşadık. Sandıkta kalan başbakan, istifa edip farklı milletvekillerin farklı partilere gittiklerini gördük. Son 1 yılda kurulan hükümetlerde grubu olmayan siyasi partiler var. Bundan sonrası için daha fazla çaba sarf etmek zorundayız.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör