İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Ahmet Savaşan: Erken seçimin yararlı olması için UBP’ye mühür vurun

Ahmet Savaşan: Erken seçimin yararlı olması için UBP’ye mühür vurun

UBP milletvekili adayı Ahmet Savaşan, erken seçim yapmanın nedenlerini hatırlattı ve sorun çözücü bir hükümet için UBP’ye mühür vurulmasını istedi.

Yayın Tarihi: 21/01/22 11:05
okuma süresi: 3 dak.
Ahmet Savaşan: Erken seçimin yararlı olması için UBP’ye mühür vurun
A- A A+

Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekili adayı Dr. Ahmet Savaşan, Koronavirüs salgınının Kıbrıs Türk ekonomisinde ciddi bir tahribata neden olduğunun aşikar olduğunu, bu sürecin sağlık ve eğitim sistemlerini yenilemek gerektirdiğini de gösterdiğini ve bütün bunların yapılabilmesi için güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Ahmet Savaşan, “Erken seçim yapmamızın nedeni de güçlü bir hükümet yaratma gereksinmesidir. Erken seçime, sorunların üstüne kararlılıkla gidebilecek ve onları da çözebilme kapasitesine sahip bir hükümet oluşturulabilmek için gittiğimizi unutmamak gerekiyor. Halkımız bu seçimden istikrar çıkması için UBP’ye mühür vurarak UBP’ye tek başına 5 yıllık bir hükümet kurma yetkisi verecektir. Anketler de bunu gösteriyor” dedi.  

“ERKEN SEÇİME GİDİŞ NEDENİMİZİ UNUTMAYALIM...”

Oy kullanırken erken genel seçime gitme nedenlerini unutmamak gerektiğini belirten UBP milletvekili adayı Dr. Ahmet Savaşan, bir televizyon programında yaptığı değerlendirmede, erken seçime çoklu partilerle kurulan hükümetlerden kurtulmak için gidildiğine işaret ederek, seçimlerin sorunları çözebilme kabiliyetine sahip bir hükümet oluşturması durumunda anlam ifade edeceğini aksi taktirde doğacak sonucun eskilerden bir farkı olmayacağına dikkat çekti.

“SAĞLIK VE EĞİTİM GİBİ ALANLAR GÜÇLENDİRİLECEK…”

Covid-19 salgınının turizm, yükseköğretim ve konut sektöründe belli tahribatlara neden olduğunu, sağlık ve eğitim gibi alanları ise güçlendirmek gerekeceğini anlatan Ahmet Savaşan, “mevcut hükümetlerin bunu başaramayacağı dikkate alınmış ve Cumhuriyet Meclisi oy birliği ile erken seçime gitmeye karar vermiştir. Bu durumda bizim birinci hedefimiz güçlü hükümetlerin oluşacağı bir seçim sonucu ortaya çıkarmak olmalıdır” dedi.

“HALKIMIZIN İKİ SEÇENEĞİ VAR…”

Savaşan, “Karşımızda iki seçenek olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Ya Faiz Sucuoğlu başbakanlığında güçlü bir UBP hükümeti; ya da çok partili sürdürülemez bir koalisyon. Halkımız oy kullanırken bunlardan birini tercih etmiş olacak. Yeni dönemde sorunları çözecek güçlü bir hükümet için halkımız UBP’ye mühür vurarak istikrarlı bir dönemi başlatacaktır” diye konuştu.

“HALKIN YENİ DÖNEMİ 23 OCAK’TA BAŞLATMASI GEREKİYOR...”

Yeni dönemin ilk adımının 23 Ocak Pazar günü sandık başına gidilerek atılması gerektiğini anlatan Ahmet Savaşan, “Sorunlar toplumsaldır. Çözümünü de birlikte bulacağız. İşe, gücünü halktan alan güçlü bir hükümet oluşturarak başlamak gerekir. İşe, 24 Ocak’ta değil, 23 Ocak’ta başlayacağız. UBP’ye vuracağımız mühürler ile ne istediğimizi ortaya koyacağız. Sayın Başbakan da bunun gereğini yerine getirecek ve kuracağı güçlü bir hükümet ile sorunların üstüne gidecektir” dedi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör