İÇ HABERLER
okuma süresi: 7 dak.

Büyükoğlu’ndan Güzelyurt’ta sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma için 4 maddelik reçete

Büyükoğlu’ndan Güzelyurt’ta sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma için 4 maddelik reçete

UBP Milletvekili adayı Hasan Büyükoğlu, “Ülkemizde gerek yönetsel gerekse ekonomik istikrar sağlanması için Ulusal Birlik Partisinin tek başına iktidara gelmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi, Güzelyurt’ta sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma için 4 maddelik bir reçete sundu.

Yayın Tarihi: 22/01/22 14:38
okuma süresi: 7 dak.
Büyükoğlu’ndan Güzelyurt’ta sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma için 4 maddelik reçete
A- A A+

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili adayı Hasan Büyükoğlu, aday olma nedenlerini ve parlamentoya yeniden seçilmesi halinde hayata geçirmek istediği projelerini açıkladı.

Yeniden aday olmasındaki nedenin, 4 yıllık milletvekilliği sürecinde edindiği tecrübe ile halkın çıkarlarını korumak ve ülkeye en iyi şekilde hizmet etmek olduğunu ifade eden Büyükoğlu, “Geçtiğimiz dönemde almış olduğum radikal kararlar ve attığım adımlar bunun ispatı niteliğindedir” dedi.

“UBP’YE KAYITSIZ ŞARTSIZ DESTEK OLDUM”

Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile tam bir uyum içinde planlanan Kapalı Maraş’ın açılımı nedeni ile UBP – HP Koalisyonun bozulması sonrasında 70 gün boyunca Ulusal Birlik Partisi dışında Mecliste grubu olan diğer partilerin hükümet kurma görevinden kaçtığını söyleyen Büyükoğlu, “Bütçenin geçirilemediği, ülkede aşı olmadığı ve pandeminin tavan yaptığı bir ortamda ülkemizi hükümetsiz bırakmamak adına istifa edip Ulusal Birlik Partisine kayıtsız şartsız destek oldum” dedi.

“İSTİKRAR İÇİN UBP TEK BAŞINA İKTİDARA GELMELİ”

4 yılda 4 hükümetin kurulduğu bir ortamda iş yapabilmenin imkansız bir hal aldığını ifade eden Büyükoğlu, “Ülkemizde gerek yönetsel gerekse ekonomik istikrar sağlanması için Ulusal Birlik Partisinin tek başına iktidara gelmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“UBP’YE KATKI SAĞLAMAKTAN ONUR DUYUYORUM”

Ulusal Birlik Partisi’nin halkın en zor günlerinde yaptıkları ile bu ülkeyi kalkındırabilecek tek parti olduğunu sayısız kere ispatladığını söyleyen Büyükoğlu, “Bu yüzden de bu partiye aday olarak katkı sağlamaktan onur duymaktayım” şeklinde konuştu.

Büyükoğlu, parlamentoya tekrar seçilmesi halinde ne gibi projeleri hayata geçirmek için çaba sarf edeceğini şöyle açıkladı:

“EN ÖNCELİKLİ KONUM, KAMU REFORMU DİYE ADLANDIRILAN YASA TASARISININ MECLİSTEN ONAY ALMASINI SAĞLAMAKTIR”

“Hükümetlerin istikrarsız oluşu Yasama faaliyetlerini çok ciddi şekilde sekteye uğratmıştır. Ülkemiz için birçok önemli yasa tasarısı meclis komitelerinde beklemektedir. En öncelikli konunun tamamen yürütme organı ve yasama organı çerçevesinde Kamu düzeninin kontrol altına alınması ve hazır olan kamu reformu diye adlandırılan yasa tasarısının meclisten onay almasını sağlamaktır. Belediyeler Yasası ve Hal Yasası gibi yasa tasarılara halen daha geçirilememiştir. Özellikle seçim ve halk oylaması yasasının mutlaka süratle ele alınması gerektiği kanaatindeyim. Spor’un içinden gelen bir vatandaş olarak gençlik ve sporun önünü açmak için Beden Eğitimi ve Spor Yasası’nı günümüz şartlarında revize edilmesi için partim adına çaba sarf edeceğim.”

GÜZELYURT’TA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR EKONOMİK KALKINMA İÇİN 4 MADDELİK REÇETE

Son yıllarda pandemi ve yaşanan ekonomik kriz ile birlikte istikrarsız yönetim şekillerinin, Güzelyurt ilçesinde derinden hissedildiğini ifade eden Büyükoğlu, bölgede sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma için 4 maddelik bir reçetesi olduğunu belirtti.

Büyükoğlu, söz konusu reçete maddelerini şöyle sıraladı:

  • Anavatandan gelen suyun belirli bir plan çerçevesinde Tarımsal kullanımının sağlanması.
  • Göçü engelleyici Sosyal Konut ve Kırsal Kesim Arsası destekleri
  • Ara eleman yetiştiren Güzelyurt Meslek Lisesi'nin geliştirilmesi
  • Güzelyurt'a yakışır, önemli devlet dairelerinin bir araya toplandığı bir " Devlet Kampüsü " oluşturulması gerekmektedir.

 Büyükoğlu ayrıca, Güzelyurt Hastanesi'nin tamamlanması ile önemli bir ilerleme sağlanacağına da dikkat çekti.

“ANA HEDEFLERİMİZ GERÇEKÇİ BİR SÖYLEM TEMELİNDE VE POPULİZMDEN UZAK BİR ÇERÇEVEDE OLACAKTIR”

Özelde Güzelyurt, genelde ise ülkedeki tüm vatandaşların daha kaliteli hizmet almaları için çalışmak gerektiğini vurgulayan Büyükoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kamuda e-devlet hizmetinin ivedi olarak geliştirilmesi ve devletin vatandaşın ayağına hızlıca gitmesi gerekmektedir. Devamla, ülkemizde kamu sektörünün yanı sıra reel sektörün geliştirilmesi, üretim yapan imalatçılarımızın desteklenmesi ve de girişimciliğin teşvik edilmesi gerekmektedir. Yeni yasama döneminde ana hedeflerimiz gerçekçi bir söylem temelinde ve populizmden uzak bir çerçevede olacaktır.”

“UBP’NİN TEK BAŞINA İKTİDARA GELMESİ, İSTİKRAR ADINA EN BÜYÜK TEMENNİM”

UBP’nin tek başına iktidara gelmesinin, istikrar adına en büyük temennisi olduğunu vurgulayan Büyükoğlu, “Özelde Güzelyurt genelde ise tüm KKTC‘de icraat adına çalışmalarımıza hız vermemiz halkımız için önem arz etmektedir” dedi.

Erken Genel Seçimlerin başta tüm halka ve ülkeye hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Büyükoğlu, “Aynı zamanda Ulusal Birlik Partisi’ne gönül veren tüm destekçilerimize ve seçimde yarışacak olan diğer parti mensubu arkadaşlarıma da başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

 Hasan Büyükoğlu KİMDİR?

1970 yılında Lefkoşa’da doğan Hasan Büyükoğlu; ilk, orta ve lise eğitimini Güzelyurt’ta tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans derecesini tamamladıktan sonra Lefke Avrupa Üniversitesi’nden Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans Programından mezun olan Büyükoğlu, 22 yıl KKTC Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığında idari ve operasyonel görevlerde bulundu. Baf Ülkü Yurdu, Mağusa Türk Gücü, Yalova ve farklı bölgelere mensup spor kulüplerinde futbolcu ve antrenör olarak görev yapan Büyükoğlu’nun, aynı zamanda Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği faal üyeliği bulunuyor. 2018 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Güzelyurt Milletvekili seçilen Büyükoğlu, Hukuk Siyasi İşler ve Dışilişkiler, Dilekçe ve Ombudsman Komitesi Üyesi, Sayıştay Komitesi Üyesi ve Avrupa Birliği Uyum Yasa Tasarılarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici ve Özel Komite Üyesi görevlerinde bulundu. Halen Milletvekili olarak görevine devam eden Büyükoğlu, evli ve iki çocuk babası.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör