İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Erek Çağatay: Halk tercihini ilkeli siyasetten yana kullanacaktır

Erek Çağatay: Halk tercihini ilkeli siyasetten yana kullanacaktır

HP Milletvekili Erek Çağatay, seçime artık çok kısa bir zamanın kaldığını belirterek, halkın sandıkta sağduyuyla doğru kararı vereceğine ve tercihini ilkeli siyasetten yana kullanacağına inandığını söyledi.

Yayın Tarihi: 22/01/22 15:51
okuma süresi: 3 dak.
Erek Çağatay: Halk tercihini ilkeli siyasetten yana kullanacaktır
A- A A+

Halkın Partisi (HP) Girne Milletvekili Erek Çağatay, HP olarak, geçmiş hükümet dönemlerinden de deneyim kazanarak ve dersler çıkararak yeni bir süreçten geçtiklerini, iyi bir kadro ile seçime hazırlandıklarını aktardı.

Halkın Partisinin emeğin hakkını gözetirken, girişimciliği özendiren bir politika izleyeceğini kaydeden Erek Çağatay, ekonomik ve sosyal gelişmenin hakça bir düzen içinde gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

Bilişim teknolojisindeki gelişmelerin özel sektörde ve kamuda yeniden yapılanmayı zorunlu kıldığını kaydeden Çağatay, bu sürecin doğru yönetilmesi halinde hem verimliliğin artacağını hem de yönetimde açıklık ve şeffaflığın sağlanabileceğini ifade etti.

KKTC’nin Türkiye dışında tanınmayan bir ülke olsa da, dünyadaki baş döndürücü değişimi görmezden gelemeyeceğini kaydeden Erek Çağatay, “üniversite-özel sektör-kamu” işbirliği modelinin hayata geçirilmesinin bu değişime ivme kazandıracağını kaydetti.

Yaşanan ekonomik krizin ve kaynak sıkıntısının, kamu kaynaklarının yeniden masaya yatırılarak, bireysel değil toplumsal çıkarlar doğrultusunda değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Çağatay, “kaynaklarımızı yanlış yerlere aktarmak gibi bir lüksümüz yoktur” dedi.  Çağatay, kaynakların doğru kullanılmasının yanı sıra, Maliye’nin gelirlerini artıracak adımların da zaman kaybetmeden hayata geçirileceğini ifade etti.

KKTC’nin sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirmesi gerektiğini de kaydeden Çağatay, ülkenin geleceği olan gençlere hem iş kurma, hem istihdam hem de ev sahibi olmaları konularında en somut destek planının yine Halkın Partisi’ne ait olduğunu belirtti.

“SİYASETTEKİ EN BÜYÜK REHBERİM MUSTAFA ÇAĞATAY”

Babası Mustafa Çağatay’ın öğütleri ve ilkelerinin kendisinin siyasetteki en büyük rehberi olduğunu  vurgulayan Erek Çağatay, iyi bir devlet yönetiminin olmazsa olmazlarından birinin yolsuzluk ve usulsüzlüklere geçit verilmemesi olduğunu kaydetti. Çağatay, Atatürk ilkeleri ve laiklikten taviz vermeden, adil bir düzenin yerleşmesi için mücadele edeceklerini ve seçmenden bunun için destek istediklerini söyledi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör