İÇ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

“Dijital Dünyada Kadın Projesi” kapanış lansmanı gerçekleştirildi

“Dijital Dünyada Kadın Projesi” kapanış lansmanı gerçekleştirildi

“Dijital Dünyada Kadın Projesi” kapanış lansmanı dün akşam Eziç havuz başında düzenlenen organizasyonla gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi: 28/05/22 18:45
Güncelleme Tarihi: 28/05/22 19:34
okuma süresi: 5 dak.
“Dijital Dünyada Kadın Projesi” kapanış lansmanı gerçekleştirildi
A- A A+

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimciler Konseyi tarafından, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Desteği ile yürütülen “Dijital Dünyada Kadın Projesi” kapanış lansmanı dün akşam Eziç havuz başında düzenlenen organizasyonla gerçekleştirildi.

PROJE TOPLAMDA 3 PROGRAM İÇERİYOR…

‘İşim için sosyal medya yönetimi eğitimi’, ‘Markamı Yaratıyorum’ ve Markamın Kareleri’ olmak üzere toplamda 3 programı içeren ‘Dijital Dünyada Kadın Projesi’ Karpaz’dan Güzelyurt’a kadar kadınlar tarafından büyük ilgi gördü.

Lansmanda açılış konuşmasını yapan Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimciler Konseyi Başkanı Meryem Çerkez Gürtunç, Kıbrıs Türk Ticaret Odası çatısı altında Kadınların ekonomiye etkin katılımını sağlamak için, nitelikli, ölçülebilir iyileştirmeler yaratabilmek için kurulan konseyin ilk proje kapanışını gerçekleştirmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken bu projenin pandemi döneminde bir ihtiyaç olarak değil varolan ve pandemide derinleşen bir neden olarak hayata geçtiğini belirtti.

GÜRTUNÇ: ARTIK ÇÖZÜMLERİ KONUŞMANIN ZAMANI GELDİ

Gürtunç konuşmasına şöyle devam etti:

“Artık çözümleri konuşmanın zamanı geldi. O nedenle pandeminin bize verdiği acı reçetelerin yanında dijital ortamda iş yapabilmeyi, dijital mecralarda ticari ve markalaşma faaliyetlerini  sürdürebilmeyi, hızlıca öğrenmemiz gerekmektedir.Hızlandırılmış bir kurs gibi, zorunlu öğrenimle bir çözüm olarak benimsedik. Hiç bilmediğimiz platformlar toplantı odalarımız oldu, sosyal medya ve dijital platformlar marka yüzlerimiz ve mağazalarımız oldu.  Dünyaya ayak uydurmak artık elzem olmuştur. Bu dijitalleşme sürecinde kadın girişimcilerimize nasıl destek olabileceğimizi düşünüp bir paket halinde eğitim ve hizmet sunmak istedik.”

“ÜÇ AYRI PROGRAM İÇEREN DİJİTAL DÜNYA KADIN PROJESİ”

Kadın Girişimci Konseyi Başkanı Gürtunç, ücretsiz hizmetlerden oluşan ve üç sacayağı bulunan proje hakkında bilgi vererek, “Markamın Kareleri’ isimli ilk program kapsamında 10 tane kadına ait veya kadın yönetimindeki işletmeye dijital mecralarda kullanılmak üzere fotoğraf çekimi hizmetinin sağlandığı, ikinci program ‘Markamı Yaratıyorum’ kapsamında, hem markalaşma üzerine eğitim hem de profesyonel logo tasarımı hizmeti sunulduğu, ‘İşim için sosyal medya yönetimi’ kapsamında ise tam günlük bir eğitim verildiğini belirtti.

KÜÇÜKÇAVUŞ: KKTC’DE KADIN ODAKLI PROJELERE HER ZAMAN İNANIYORUZ

TİKA Lefkoşa Proje Koordinatörü Havva Pınar Özcan Küçükçavuş da KKTC’de kadın odaklı projelere her zaman inandıklarını belirterek kadınlarla yapılan tüm projelerden istisnasız yüzde yüz sonuç aldıklarını söyledi.

DENİZ: KADINLAR İŞ DÜNYASINDA DAHA ETKİN BİR YER TUTUMALIDIR

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz de kadınların iş dünyasında giderek daha etkin bir yer tutması ve iş hayatının kadınların girişimleri sayesinde güç kazanmasının son derece önemli olduğunu belirterek bunun geleceğimizi şekillendirmede de çok etkili olacağını söyledi.

SİBEL TATAR: E-TİCARET İLE İLGİLİ KADINLARA FIRSAT VERİLMESİ TAKDİRE ŞAYANDIR

Etkinliğe katılan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da ticarette masrafı azaltmak ve iş gücünü artırmak için e-ticaretin önemli bir imkan olduğuna dikkati çekerek kadınlara böyle bir fırsatın verilmesinin takdire şayan olduğunu söyledi. Sibel Tatar, özellikle pandeminin dijital ortamın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdiğini de ifade etti.

Konuşmaların ardından projenin tanıtım videosu gösterildi ve katılımcılara belgeleri takdim edildi. Katılımcılar proje teslimlerini alırken, projenin kendilerine olan katkılarını belirterek böyle bir projeye imza attıkları için Kadın Girişimciler Konseyine teşekkür ettiler.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör