İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

GAÜ akademik ve idari kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor

GAÜ akademik ve idari kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor

GAÜ, yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, akademik ve idari kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Yayın Tarihi: 03/08/22 16:08
okuma süresi: 3 dak.
GAÜ akademik ve idari kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor
A- A A+

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, her geçen gün kalitesini bir üst seviyeye taşımaya devam ediyor.

Uzun yıllar GAÜ Akademik ve idari kadro bünyesinde görev yapan, KKTC’nin tanınmış ve başarılı Akademisyen ve Ekonomisti Doç. Dr. Hüda Hüdaverdi, GAÜ Senatosunun almış olduğu karar ile GAÜ COO (Operasyon Direktörü) görevine getirildi.

Doç. Dr. Hüdaverdi, GAÜ bünyesinde ilk çalışmaya başladığı yıllarda akademik kadrosunda görev alırken, sonraki yıllarda; GAÜ Sürekli Eğitim Merkezi Direktörlüğü ve GAÜ Genel Sekreterliği, Rektör Yardımcılığı ve Yöneticiler Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmişti.

Yeni görevi ile ilgili açıklamada bulunan GAÜ COO’su Doç. Dr. Hüda Hüdaverdi şunları söyledi;

DOÇ. DR. HÜDAVERDİ: “GAÜ, ALT YAPISINI TAMAMLAMIŞ VE ÜST YAPI NOKTASINDA DA GELECEĞE İYİ HAZIRLANAN BİR ÜNİVERSİTE”

GAÜ; alt yapısını tamamlamış, üst yapı noktasında da geleceğe iyi hazırlanan bir üniversite konumunda. Şu anda üniversitelerin, geleceğin eğitim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni bir vizyonu ortaya koyması gerekiyor. Biz de takım olarak, üniversite olarak, gerek akademik gerek idari anlamda bu süreci daha hızlı bir şekilde; tecrübe ile teknolojiyi birleştirerek yürümek için göreve geldik. Dolayısı ile bundan sonraki süreç bizim için geleceğin ihtiyaçlarına yönelik; vizyonu, bugünün öngörüsü, tecrübesi, kadroları ile çok daha hızlı hareket edebilen bir süreci başlatmak için görevimizin başındayız.

“KKTC’DE YÜKSEK ÖĞRENİMİN GELECEĞİNİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

GAÜ’nün beş yıllık bir süreç içerisinde yapacağı atılımlara değinen  Doç. Dr. Hüdaverdi,  “37 yılını dolduran üniversitemiz; tecrübesi, donanımı ve alt yapısını ile güncel ihtiyaçlara hizmet edebilecek şekildedir. Üst yapıda bizim büyük projelerimiz olacaktır. Örneğin; hastane. Halka hizmet noktasında hangi alanları üniversite ile birlikte geleceğe taşıyabiliriz. Sadece bizim üniversitemiz için değil. Proje ortaklıkları ile geliştirilebilecek yeni bir süreçtir. Özelde Girne Bölgesine, genelde KKTC ekonomisine katkı sağlayabilecek yeni yatırımları kendi kampüs bünyemizde veya kampüsümüzün dışında yine bizlere ait olan, bizlerle birlikte hareket eden projelerle büyümeyi hedefliyoruz.” Dedi.

Hüdaverdi  son olarak “Yeni istihdam, yeni meslekler, yeni programlar, geleceğin ihtiyaç duyacağı eğitimi; güncel koşulları harekete geçirmeyi hedefliyoruz ve kararlıyız. KKTC’de Yüksek öğrenimin geleceğini birlikte inşa edeceğiz.” diyerek sözlerine son verdi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör